فرماندار محمودآباد :شورای دانش آموزی بهترین فرصت برای تمرین دموکراسی است

یحیی یوسف پور روز سه شنبه با اشاره به احادیث دینی و تاکید دین مبین اسلام به امر شورا گفت: شوراها جزو قانون اساسی بوده و هشت اصل از قانون اساسی کشورمان به آن تاکید داشته و باید در رده های مختلف جامعه اجرا شود.
فرماندار محمودآباد با اشاره به دموکراسی حاکم بر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گفت: در نظام ما مردم با حضور در انتخابات بصورت مستقیم و در برخی حوزه ها بصورت غیر مستقیم خادمین خود را انتخاب می کنند.
یوسف پور با اشاره به اهمیت بهره مندی از دیدگاهها و نظرات دانش آموزان گفت: مدیران مدارس باید نگاه جدی تری به نهاد شورای دانش آموزی داشته باشند و مشارکت دانش آموزان در حوزه اجتماعی و آموزشی برای واگذاری نقش های اجتماعی و مسئولیت های آتی مفید خواهد بود.
محمد رضایی رئیس آموزش و پرورش شهرستان محمودآباد طی سخنانی در این مراسم گفت: 11 هزار دانش آموز شهرستان محمودآباد در 140 شعبه اخذ رای واقع در مدارس در این انتخابات شرکت نمودند و در این انتخابات دانش آموزان دوره دوم ابتدایی و دوره اول و دوم متوسطه حق رای دارند.
رئیس آموزش و پرورش شهرستان محمودآباد گفت: انتخابات شورای دانش آموزی مبنای آموزش اصول شهروندی و زندگی اجتماعی دانش آموزان است و دانش آموزان با شرکت در این انتخابات حق انتخاب و چگونه انتخاب نمودن را فرا می گیرند.ک/3
6097/7326

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.