فرماندار رفسنجان: اقتصاد شهرستان تک محصولی است

به گزارش ایرنا حمید ملانوری روز یکشنبه در نشست کارگروه اشتغال شهرستان رفسنجان افزود: اعتبارات استانی باید برای اشتغالزایی در روستاها و جلوگیری از مهاجرات روستاییان به شهر هزینه شود.
وی گفت: آب، برق، تلفن، آسفالت و دیگر امکانات در روستاها وجود دارد اما معضل بیکاری در این مناطق موجب می شود روستاییان به شهر مهاجرت کنند و در اطراف شهر نیز با ایجاد امکانات برق، تلفن و آسفالت به زندگی بپردازند.
وی با اشاره به اینکه مثلث توسعه در رفسنجان از یک سال پیش برای توسعه شهرستان ایجاد شده است تصریح کرد: در این حوزه بیش از 2 هزار و 700 میلیارد تومان تفاهم نامه با بخش خصوصی امضا شده که 60 درصد پیشرفت کرده و برخی واحدها و کارخانجات راه اندازی شده است.
فرماندار رفسنجان با بیان اینکه کارگروه اشتغال یک اتاق فکر است گفت: اعتبارات استانی در حوزه مشاغل خانگی، خود اشتغالی و کارفرمایی از طریق این کارگروه جذب و به متقاضیان اعطا می شود.
وی اظهار کرد: امسال بیش از 115 میلیارد ریال اعتبارات اشتغالزایی به استان کرمان جذب شده و در حال تقسیم در شهرستان هاست.
ملانوری گفت: این اعتبار و تسهیلات به ادارات جهاد کشاورزی، آموزش فنی و حرفه ای، صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، کمیته امداد، بنیاد شهید و امور ایثارگران، بهزیستی و کارآفرینی امید شهرستان ها برای ایجاد و توسعه اشتغال اختصاص یافته است.
وی ادامه داد: برای کارهای توسعه ای از جمله صنایع دستی و مشاغل خانگی به منظور تثبیت، پایداری و فروش تا سقف صد میلیون ریال تسهیلات ارایه می شود.
فرماندار رفسنجان گفت: در حوزه خود اشتغالی شهرستان 10 میلیارد ریال اختصاص یافته که تا سقف 300 میلیون ریال برای هر طرح تسهیلات ارایه می شود.
وی افزود: در حوزه کارفرمایی نیز 15 میلیارد ریال بودجه تخصیص یافته که بیش از 10 میلیارد ریال آن جذب و بکار گرفته شده است.
وی تاکید کرد: ادارات ابتدا فهرست متقاضیان تسهیلات را به دبیرخانه کارگروه اشتغال شهرستان ارائه دهند تا اولویت بندی و بر اساس همین اولویت پس از طی مراحل قانونی و شرایط محرز، وام ارائه شود.
7433/3028

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.