فرماندار دشتستان بوشهر: انتخابات دانش آموزی تعمیق باورمردم سالاری دردانش آموزان است

به گزارش ایرنا، ارسلان زارع روز سه شنبه در آیین برگزاری انتخابات دانش آموزی در مدرسه متوسطه اول پسرانه نواب صفوی برازجان افزود: همچنین شورای دانش آموزی زمینه ای برای تقویت مشارکت برای انجام مسئولیت های مدنی و اجتماعی در سنین بالاتر پس از دوره تحصیل برای دانش آموزان است.
زارع بیان کرد: یکی از نظام هایی که در مجموع نظام های سیاسی جهان پس از قرن 19 و اوایل قرن 20 مورد توجه جهانیان قرار گرفت نظام دموکراسی بود و بعنوان ارجح ترین نظام سیاسی مورد پذیرش مردم، ملت ها و اندیشمندان جهان قرار گرفت.
فرماندار دشتنستان ادامه داد: از بین شیوه های مختلف برای مشارکت دادن نظر و رای مردم در حاکمیت در اواخر قرن 20 دنیا با نوع دیگری از دموکراسی و مردم سالاری با اندیشه های والای مرجع عالیقدر حضرت امام خمینی(ره) آشنا شدند که آن مردم سالاری دینی بود.
زارع اضافه کرد: این نوع دموکراسی یعنی استفاده از نظر و رای مردم و مشارکت آنها و اجرایی کردن اراده مردم در حاکمیت بر مبنای دین و شریعت اسلام تجربه ای به سبک جدید بود که دنیا آن را پس از دوره صدر اسلام و حکومت مردمی مولای متقیان به خود ندیده بود.
وی گفت: آرمان های استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی نیز تعریف شده در این ارتباط است که اکنون نه تنها آزاداندیشان، آزادیخواهان و ملت های دنیا اعم از کشورهای اسلامی و غیراسلامی بلکه برخی از حاکمان و اندیشمندان سیاسی نیز این اندیشه را پذیرفته و دریافته اند که طبق این اندیشه بین دین و سیاست نه تنها تناقضی نیست بلکه استفاده از دین و باور توحیدی برای نیل به کمال انسانی بسیار ضروری است.
در این آیین دانش آموزان همزمان با مدارس شهرستان و سراسر کشور در هجدهمین دوره انتخابات شورای دانش آموزی شرکت کردند.
شهرستان دشتستان با مرکزیت شهر برازجان 250 هزار نفر جمعیت دارد. ک/2
7213/6043

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.