فرماندار ایرانشهر: توجه به روستاییان از اولویت های مهم دولت است

نبی بخش داودی روز دوشنبه در جمع مردم روستای سرکهوران بخش مرکزی این شهرستان افزود: در سال گذشته با هدف توسعه و عمران و آبادی روستاهای شهرستان ایرانشهر بالغ بر 45 میلیارد ریال به دهیاریها اختصاص پیدا کرد که این اعتبار میان 96 دهیاری این شهرستان توزیع شد.
وی نقش شوراهای اسلامی و دهیاریها را در توسعه پایدار و ایجاد اشتغال برای روستاییان کلیدی و برجسته دانست و بیان کرد: دولت با هدف جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها با ایجاد بسترهای لازم تلاش می کند زمینه ایجاد اشتغال و تولید را در روستاها فراهم کند.
فرماندار ایرانشهر گفت: رویکرد دولت تدبیر و امید افزایش کمک های فنی و اعتباری به مناطق کمتر توسعه یافته و روستاها است که باید دهیاران با همکاری مردم و شوراها نسبت به جمع بندی مشکلات اقدام کنند.
به گزارش ایرنا دراین دیدار جمعی از مردم روستای سرکهوران ضمن تقدیر از خدمات ارزنده نظام جمهوری اسلامی، بیکاری و غیراستاندارد بودن تنها فضای آموزشی روستا را از عمده مشکلات این روستا اعلام کردند که فرماندار برای ساخت فضای آموزشی استاندارد قول مساعد داد.
روستای سرکهوران با 300 خانوار در 12 کیلومتری ایرانشهر واقع شده است.
ایرانشهر در 340 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان قرار دارد.
7314/8006 / 6081

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.