فرماندار: آمار تصادف با موتور سیکلت در رفسنجان بالا است

به گزارش ایرنا حمید ملانوری شامگاه دوشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش رفسنجان افزود: سالانه تصادف زیادی با موتور سیکلت ها در این شهرستان رخ می دهد.
وی ادامه داد: برخی از تصادفات با موتور سیکلت، منجر به فوت و برخی افراد در این حوادث دچار آسیب و ضایعات نخاعی می شوند که جبران ناپذیر است.
فرماندار رفسنجان تصریح کرد: تعداد موتورسیکلت ها در رفسنجان به اندازه موتورسیکلت های موجود در استان یزد است.
وی گفت: دانش آموزان مدارس به دلیل نرسیدن به سن قانون و نداشتن گواهینامه راهنمایی و رانندگی در هنگام استفاده از موتور سیکلت، امکان آسیب پذیری بیشتری دارند.
ملانوری اظهار کرد: والدین باید در مورد بهترین و امن ترین روش در زمینه رفت و آمد فرزندانشان به مدرسه توجیه شوند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان نیز گفت: در 70 درصد تصادفات منجر به فوت در این شهرستان با موتور سیکلت، افراد به دلیل وارد شدن ضربه به سر فوت کرده اند لذا استفاده از کلاه ایمنی برای موتورسواران الزامی است.
احمد جمالی زاده افزود: می توان کمپینی به منظور آگاهی بخشی به دانش آموزان در مورد استفاده از موتور سیکلت بدون داشتن گواهینامه در شهرستان رفسنجان راه اندازی کرد.
مدیر آموزش و پرورش رفسنجان نیز از ساماندهی 60 مینی بوس و 80 سرویس مدارس در سال جاری در این شهرستان خبر داد و گفت: این خودروها از نظر فنی معاینه شده اند و راننده های آنها با دریافت دفترچه کار، مورد تأیید قرار گرفتند.
سید کاظم حسینی پور افزود: 80 نیروی پیش دبستانی و شرکتی در مهر سال جاری در چرخه آموزش و پرورش رفسنجان به کار گرفته شده اند.
وی به اجرای طرح دندانپزشکی در مدارس اشاره کرد و گفت: روزانه 40 تا 60 دانش آموز در رفسنجان مورد معاینات دندانپزشکی قرار می گیرند.
وی گفت: اجرای طرح دندانپزشکی در مدارس رفسنجان تا زمان انجام معاینات بر روی تمام دانش آموزان ادامه دارد.
7433/3028

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.