فرماندارشهرری: ایستادگی ملت در جنگ نرم نیز دشمن را شکست داد

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری ری، هدایت الله جمالی پور در صبحگاه مشترک هفته پدافند غیرعامل، با بیان اینکه دشمن رویکرد تحریم فناوری و اقتصادی و جنگ نرم را در پیش گرفت تا حرکت ملت را متوقف کند وحدت، یکپارچگی، همدلی و همزبانی را رمز پیروزی ملت شجاع ایران در برابر زیاده خواهی های استکبار ذکر کرد.
وی با بیان اینکه پدافند غیرعامل در مصون سازی کشور از اهمیت بالایی برخوردار است افزود: لازم است تمام دستگاهها با جدیت و دقت زیادی به آن بپردازند.
جمالی پور ضمن اشاره به تهدیدات بیگانگان در طول دوران انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: تهدیدات سخت با تحمیل جنگ 8 ساله و حمایت از گروه های تروریستی و جدایی طلب و برنامه ریزی و اقدام برای کودتای نظامی در ابتدای انقلاب با حضور همه جانبه ملت شجاع ایران دفع شد و دشمن نتوانست راه به جایی ببرد.
وی گفت: امروز سربازان عرصه دیپلماسی توانسته اند دیوار تحریم های ناجوانمردانه و همه جانبه بر ضد اقتصاد و نظام مالی کشور را که به واسطه چالش دروغین و غیرواقعی در رابطه با برنامه صلح آمیز هسته ای بوجود آمده بود شکسته و مسیر پیشرفت و شکوفایی اقتصادی را هموار کنند.
جمالی پور با بیان اهمیت اصلاح ساختار اقتصادی و نظام پولی و بانکی در رسیدن به چشم اندازهای توسعه گفت: با پایان یافتن برنامه پنجم توسعه و برنامه ریزی برای تدوین قانون برنامه ششم پیشرفت اقتصادی کشور با حرکت شتابدار به پیش خواهد رفت تا ضمن رفع نواقص و جاماندگی ها از اهداف برنامه های گذشته رشد همه جانبه اقتصادی ، صنعتی ، علمی ، آموزشی ، پژوهشی ، فرهنگی و اجتماعی فراهم آید.
چهارم تا دهم آبان 94، هفته پدافند غیر عامل با شعار “پدافند غیرعامل، مصون سازی کشور با همدلی و همزبانی دولت و ملت» است.
پدافند غیرعامل به مجموعه اقدامات غیر مسلحانه ای گفته می شود که موجب کاهش آسیب پذیری نیروی انسانی، ساختمان ها، تاسیسات، تجهیزات، اسناد و شریان های کشور در مقابل عملیات خصمانه و مخرب دشمن گردد.
هدف از اجرای طرح های پدافند غیرعامل کاهش آسیب پذیری نیروی انسانی و تاسیسات و تجهیزات حیاتی و حساس و مهم کشور علیرغم حملات خصمانه و مخرب دشمن و استمرار فعالیت ها و خدمات زیربنایی و تامین نیازهای حیاتی و تداوم اداره کشور در شرایط بحرانی ناشی از جنگ است.ک/2
6139

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.