فاطمه و امیرعلی در صدر نام های برگزیده از سوی خانواده های گلستانی

علی عادلی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: طبق آمار به دست آمده، فاطمه با فراوانی 531 نفر و امیرعلی با فراوانی 382 نفر به عنوان اسامی نخست نوزادان دختر و پسر استان در این مدت بوده است.
وی گفت: انتخاب نام های یسنا، زهرا، فاطمه زهرا و اسرا برای نوزادان دختر و محمد، محمدطاها، ابوالفضل و محمد امیر برای نوزادان پسر از سوی خانواده به ترتیب در رده های بعدی اسامی برگزیده در استان قرار دارد.
مدیر کل ثبت احوال گلستان افزود: در نیمه نخست امسال 22 هزار و 362 واقعه ولادت در این استان به ثبت رسیده است که 11 هزار و930 نفر نوزاد دختر و بقیه پسر هستند.
عادلی اضافه کرد: در این مدت تعداد ولادت در مناطق روستایی استان با 11 هزار و 750 واقعه از ولادت در مناطق شهری استان پیشی گرفته است.
به گفته وی طبق آمار به دست آمده 55 درصد فرزند آوری در نیمه نخست امسال در استان گلستان مربوط به مادران با سن 21 – 20 سال بود.
مدیر کل ثبت احوال گلستان همچنین ثبت ولادت در مهلت قانونی 15 روزه را در این استان 99.7 درصد اعلام کرد.
اکنون جمعیت استان گلستان یک میلیون و 850 هزار نفر برآورد می شود که حدود نیمی از آنان روستانشین هستند.
همچنین طبق سرشماری نفوس و مسکن سال 90، در استان گلستان یک میلیون و 777 هزار و 14 نفر جمعیت وجود دارد که 906 هزار و 182 نفر شهری هستند.
6204/1648

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.