عزم و اراده ملی نسخه شفابخش اقتصاد کشور است

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز چهارشنبه در کلاس درس اخلاق مدیران استان مرکزی در اراک افزود: مقوله برجام در سایه درایت و راهبری حکیمانه رهبر معظم انقلاب و سختکوشی تیم مذاکره کننده تا این مرحله با موفقیت پیش رفته اما باید هوشیار بود که برجام به تنهایی برطرف کننده مشکلات اقتصادی کشور نیست.
وی توضیح داد: دولت باید با زبان منطق و راهکارهای سازنده و گویا به مردم القا کند که برجام به تنهایی نمی تواند حلال مشکلات باشد بلکه این مجاهدت و حضور و اداره ملی است که گره گشای چالش ها و بهبود دهنده ساختار بیمار اقتصادی کشور است.
نماینده ولی فقیه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هیچ کشوری با تنبلی به جایی نرسیده و اگر کره، ژاپن و چین امروز در عرصه اقتصادی حرف برای گفتن دارند به این خاطر است که در مقطعی مردم با اراده و باور به میدان آمده اند.
آیت الله دری نجف آبادی یادآور شد: سند اقتصاد مقاومتی که با تیزبینی تمام از سوی مقام معظم رهبری عنوان شده افق پیشرفت اقتصادی کشور را تا دهه های بعد در خود دارد و دستگاه های اجرایی باید مولفه ها و مواد آن را با کمک نخبگان دانشگاهی در رویه کاری قرار داده و گفتمان همدلی در سازندگی اقتصادی را در تکمامی لایه های جامعه تقویت کنند.
وی اظهار کرد: استان مرکزی به عنوان دومین قطب صنایع مادرتخصصی و جهارمین قطب صنعتی کشور نباید با رکود 40 درصدی ظرفیت های تولید مواجه باشد و همه مسئولان باید رفع این نقیصه را در اولویت کار خود قرار دهند و از روزمرگی و شعارزدگی خارج شوند.
امام جمعه اراک عنوان کرد: یکی از تکالیف مهم بدنه دولت در دوران پساتحریم مبارزه جدی از ورود کالاهای خارجی و حمایت قاطع از تولید داخل است و باید این مهم را به عنوان یک تکلیف شرعی و ارزش در تمامی سطوح جامعه نهادینه کنیم.
آیت الله دری نجف آبادی اظهار کرد: شناسایی و مبارزه قاطع با چپاولگران بیت المال نظیر بابک زنجانی ها مهمترین تکلیف سربازان نظام در دولت و قوه قضائیه است چرا که این مهم نقش بسزایی در اعتمادسازی عمومی و احقاق حقوق از دست رفته مردم دارد و باید با اشاعه پاکدستی و ناامن کردن فضا برای چپاولگران اقتصادی آنچنان قاطع در صحنه حاضر بود که دیگر کسی قصد تعرض به بیت المال نداشته باشد.
وی در بخشی از سخنانش از حضور پرشور مردمی در عزاداری های حسینی قدردانی کرد و گفت: دشمن با استفاده از فضاهای مجازی عزم خود را جزم کرده که به فرهنگ نام ایثار و شهادت و فلسفه عاشورایی ضربه بزند و در چنین شرایطی باید با غنیمت شمردن فرصت ها به بهترین نحو مفاهیم عاشورایی را در سطوح مختلف جامعه اشاعه داد.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در بخش دیگری از سخنانش گفت: مدعیان دروغین حقوق بشر در قبال فاجعه منا سکوت کرده اند در حالیکه خیانت های داعش در منطقه مصداق بارز وحشیگری آل سعود، اسرائیل و آمریکا است.
آیت الله دری نجف آبادی در بخشی از سخنانش به تشریح حق الله در کتاب رساله الحقوق اشاره کرد و گفت: همه وظیفه داریم فرامین و تکالیف الهی را مو به مو اجرا کنیم.
درس اخلاق مدیران استان مرکزی روز های چهارشنبه، یک هفته در میان در بیت نماینده ولی فقیه برگزار می شود.ک/2
6013/3017/

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.