عزاداری های محرم باید فطرت مردم را بیدار و آن را شکوفا کند

حجت الاسلام محمود شربیانی، روز شنبه در خطبه های نماز ظهر عاشورا در مسجد جامع این شهرستان،افزود: عزاداری و اشک ریختن عبادت است و در این ایام باید خطابه های نورانی امام حسین(ع) و فلسفه قیام ایشان بازگو شود.
وی، با بیان اینکه امام حسین(ع) رسالت جهانی داشت، اظهار کرد: عزاداری واقعی زمانی انجام می شود که مردم از رسالت و اهداف قیام امام حسین (ع) آگاه شوند.
حجت الاسلام شربیانی، ادامه داد: علما باید با استفاده از فرصت محرم و صفر برای ایجاد انقلاب فرهنگی در دل های مردم استفاده کرده و فطرت مردم را بیدار کنند.
وی، با اشاره به اینکه سخنرانی های محرم باید بعد عقلانی جامعه را تقویت کند، یادآور شد: محرم می تواند در جامعه انقلاب علمی و عملی ایجاد کند.
همزمان با روز عاشورا مردم عزادار عجب شیر با راه اندازی دسته های سینه زنی و زنجیر زنی از محل هیات ها، مساجد و تکایا به سمت میدان نماز حرکت کرده و با اجتماع خود در این محل به یاد عاشورای حسینی عزاداری و سپس و نماز ظهر عاشورا را برپا کردند .
عزاداران پس از شنیدن ندای اذان ظهر، با اقامه نماز ظهر عاشورا به امر امام حسین (ع) در اقامه نماز اول وقت و احیای امر به معروف و نهی از منکر لبیک گفتند.
شهرستان عجب شیر با حدود 85 هزار نفر جمعیت در 98 کیلومتری جنوب غرب تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
7485/8023/518

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.