عریقات: نتانیاهو به دنبال پاکسازی نژادی فلسطینیان در بیت المقدس است

به گزارش خبرگزاری آلمان از رام الله، “صائب عریقات» در گفت و گو با رادیو موطنی فلسطین افزود: طرح نتانیاهو برای لغو مجوز اقامت فلسطینیان در بیت المقدس، پاکسازی نژادی است و چنین اقدامی جنایت علیه تمام قوانین و موازین بین المللی به شمار می رود و رژیم صهیونیستی مسوول پیامدهای این اقدام است.
وی تاکید کرد: ثبات و امنیت در منطقه تنها از طریق پایان دادن به اشغالگری این رژیم و تشکیل کشور مستقل فلسطین با پایتختی بخش شرقی بیت المقدس محقق خواهد شد.
پیشتر منابع صهیونیستی اعلام کردند که دولت نتانیاهو طرح لغو مجوز شهروندی(اقامت) بیش از یک صدهزار فلسطینی ساکن شهر بیت المقدس اشغالی را بررسی می کند.
نتانیاهو در نشست اخیر هیات وزیران رژیم صهیونیستی گفت: نمی تواند همه امتیازات اجتماعی فلسطینیان ساکن بیت المقدس را سلب کند، ولی مساله لغو مجوز اقامت (کارت های آبی) آنها به ویژه ساکنان اردوگاه شعفاط و کفرعقب (با حدود 80 هزار نفر جمعیت) و اردوگاه سواحره (با 230هزار نفر جمعیت) را در دست بررسی دارد که به معنای لغو مجوز شهروندی یک چهارم ساکنان این شهر خواهد بود.
لغو حق شهروندی و ابطال کارت های شناسایی آبی فلسطینیان می تواند منجر به تغییر بافت جمعیتی بخش شرقی بیت المقدس به نفع رژیم صهیونیستی شود، چه دراین صورت آمار جمعیتی آن به 270هزار فلسطینی در مقابل 390هزار شهرک نشین صهیونیست، تغییر خواهد کرد.
سیاست کوچاندن اجباری فلسطینیان ساکن بیت المقدس همچنان ادامه دارد و در صورتی که آنان نتوانند مدرکی دال بر داشتن شغلی در این شهر ارایه کنند یا اثبات کنند که در 7 سال پیاپی اخیر، ساکن بیت المقدس بوده اند، کارت شهروندی آنان به آسانی لغو شده و از این شهر بیرون رانده می شوند.
زمزمه طرح تقسیم زمانی و مکانی بیت المقدس توسط رژیم صهیونیستی موجی از اعتراض های گسترده فلسطینیان علیه این رژیم را براه انداخته که از سوی فلسطینیان “انتفاضه قدس» نام گرفته است.
مناطق مختلف سرزمین های اشغالی در یک ماه اخیر شاهد درگیری نظامیان صهیونیست با فلسطینیان معترض و کشتار، ضرب و شتم و برخوردهای خشن با آنها بوده است.
بر اساس گزارش وزارت بهداشت فلسطین از آغاز انتفاضه جدید فلسطین تاکنون 58 فلسطینی در کرانه باختری، قدس شریف و نوار غزه به شهادت رسیده اند که 35 درصد آنها نوجوانان و کودکان هستند.
خاورم**9364**1486**1010

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.