عربستان 52 مرکز آموزشی را در استان حجه یمن ویران کرده است

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی یمن(سبأ)، “علی الأشول» رئیس دفتر آموزش و پروش استان حجه روز چهارشنبه گفت: از این تعداد 11مرکز به طور کامل ویران شده که اکثرشان در شهرهای “عبس»، “حرض” و “میدی» قرار دارد.
وی با بیان اینکه در پی حملات جنگنده های عربستان به 41 مرکز آموزشی ، خسارت های سنگینی به آنها وارد شده است افزود: این مراکز در شهر های مرزی “حیران»، “مستبأ»، “بکیل المیر»، و “شحة» واقع شده است.
وی گفت: حملات کشورهای عضو ائتلاف به سرکردگی عربستان سعودی تاکنون آواره شدن هزاران خانواده ساکن شهرهای مرزی یمن را در پی داشته است.
الأشول افزود: این موضوع مسئولان بخش آموزشی این شهرها را بر آن داشته تا این خانواده ها را در مدارس پناه دهند.
وی تاکید کرد که دهها خانواده آواره نیز هم اکنون در 48 مدرسه اسکان داده شده اند که این موضوع فشار بسیار زیادی را به دیگر مدارس استان در سال تحصیلی جدید وارد کرده است.
این مقام یمنی از نهادهای ذیربط بین المللی خواست مسئولیت خود را در قبال حملات و تجاوز آشکار علیه مردم یمن و محاصره ظالمانه این کشور انجام دهند.
عربستان با حمله به فقیرترین کشورعربی منطقه می خواهد عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری فراری ومستعفی را به حاکمیت بازگرداند وازقدرت گرفتن نیروهای مقاومت مردمی که امنیت شهرهای یمن را دراختیار دارند، جلوگیری کند.
متجاوزان در این مدت پیوسته غیر نظامیان را هدف قرار داده اند و تنها در یک مورد با حمله به یک مجلس عروسی 131غیر نظامی یمنی را به قتل رساندند.
عربستان و 9کشور عربی دیگر به جز عمان با حمایت آمریکا از ششم فروردین، حملات هوایی، دریایی و زمینی را علیه نیروهای مقاومت مردمی یمن آغاز کرده اند و تاکنون بیشتر تاسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستان ها، مدارس و منازل مردم این کشور را بمباران کرده اند.
در اثر این حملات تاکنون حدود 22هزار نفر از جمله زنان وکودکان کشته یا مجروح شده اند.
شبد**1480** 3404

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.