عاشورا زیربنای هویت مکتب تشیع است

حجت الاسلام عسگر دیرباز روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: دشمنان اسلام با هجمه های مدرن، پیام محرم و عاشورا را هدف قرار داده چرا که نهضت عظیم حسینی و حادثه کربلا دارای ابعاد مختلفی است که هر بخش آن می تواند برای ما درس آموز، الهام بخش و عبرت آفرین باشد.
وی اضافه کرد: دشمن تلاش می کند که هویت محرم و عاشورا را از ما بگیرد بنابراین باید در کنار سینه زنی برای امام حسین (ع) نسبت به شناخت اهداف عالی قیام امام حسین (ع) نیز تلاش کنیم.
وی با بیان اینکه عاشورا بال سرخ مکتب متعالی تشیع است، ادامه داد: غربی ها پس از مطالعات فراوان بر روی دین اسلام به این حقیقت رسیده اند که قویترین پیکره دین اسلام، تشیع است که جوهره اساسی این پیکره را دوبال سرخ و سبز شامل عاشورا و مهدویت تشکیل می دهند.
نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: غربی ها و در راس آنها رژیم صهیونستی بر این اعتقاد هستند که برای نابودی تشیع باید دوبال سرخ و سبز یعنی عاشورا و مهدویت را از پیروان آن گرفت که برای مقابله با آن، پاسداشت فرهنگ عاشورا و بیان ابعاد مختلف آن توسط مبلغان زبده رسالت خطیر جامعه است.
وی با بیان اینکه شعار امام حسین (ع) زندگی توأم با شرافت و عزت بود، گفت: امام حسین (ع) علی رغم تحمل رنج های فراوان و تحمل سخت ترین مصیبت ها هرگز زیر باز ذلت دشمنان نرفت بنابراین این حرکت سرور آزادگان جهان باید فصل الخطاب تمامی مسلمانان و حتی غیر مسلمانان جهان قرار گیرد.
حجت الاسلام دیرباز به رمز ماندگاری و جاودانگی قیام امام حسین (ع) ا شاره کرد و افزود: نکته مهمی که توانسته 14 قرن فرهنگ عاشورا و زندگی حسینی را علی رغم همه سرکوب ها و توطئه ها تا امروز هدایت کند و به دست نسل فعلی شیعیان در سراسر جهان برساند، ظلم ستیزی و عدالت خواهی این قیام است و امروز تمامی ملت های جهان برای رهایی از ستم به چنین قیام و رهبری نیاز دارند.
وی با بیان اینکه امام حسین(ع) هدف از قیام عاشورا را احیای سیره و سنت های پیامبر مکرم اسلام عنوان کرده اند، گفت: احیای امر به معروف و نهی از منکر مهم ترین ثمره قیام عاشورایی امام حسین(ع) بود.
به گزارش ایرنا عاشورا، دهمین روز از ماه محرم در گاه شماری هجری قمری، روز مقدس مسلمانان است. شهرت این روز نزد شیعیان به دلیل وقایع عاشورای سال 61 هجری قمری است که در این روز حسین بن علی(ع) امام سوم شیعیان و 72 تن از یارانش در رویداد کربلا در جنگ با لشگر عمر سعد به شهادت رسیدند.
2093/8135

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.