عاشورا درس نفوذ ناپذیری در برابر دشمن است

آیت الله سید احمد علم الهدی یکشنبه شب در مراسم وداع با شهدای مدافع حرم در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد افزود: آنچه امروز باید مورد توجه مجامع سیاسی و جریان های فکری باشد هشدار مبنی بر نفوذناپذیری در برابر دشمن است که حضرت زینب (س) این درس مقاومت و نفوذ ناپذیری را آموخت.
وی اظهار کرد: حکومت اموی دو هدف را دنبال می نمود که یا حضرت امام حسین (ع) را وادار به بیعت با یزید کند و یا اینکه آن حضرت را با یک ترور کور که نقش حکومت در آن مشخص نباشد به شهادت برساند.
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه برخی سخنانی که برای التیام احساسات مردم و گریستن بر مصائب حضرت امام حسین (ع) مطرح می شود واقعیت ندارد گفت: امویان با حربه های مختلف از جمله تشنه و گرسنه نگه داشتن اهل بیت حضرت امام حسین (ع) و کتک زدن آنها قصد داشتند از التماس اسرا برای از بین بردن صلابت و عظمت پیامبر (ص) در نزد مردم و شکوه بخشیدن به دستگاه خلافت استفاده کنند.
وی ادامه داد: اما اهل بیت (ع) با صبر و استقامت و نفوذ ناپذیری در برابر دشمن و پرهیز از برخورد انفعالی و به دست گرفتن ابتکار عمل مانع تحقق اهداف امویان شدند.
امام جمعه مشهد افزود: امروز نیز آمریکا و استکبار جهانی با نیت براندازی انقلاب و اسلام به دنبال نفوذ در انقلاب اسلامی است و ملت ایران باید با تاسی به فرزندان حضرت امام حسین (ع) در برابر آنها نفوذ ناپذیر باشند.
7500/ 6053

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.