ظریف از رییس قوه قضاییه تشکر کرد

به گزارش خبرنگار حقوقی قضایی ایرنا – محمد جواد ظریف روز دوشنبه در همایش روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور که با دعوت از آیت الله صادق آملی لاریجانی رییس قوه قضائیه و تنی از چند از مسئولان عالی قضایی در مرکز مطالعات وزارت امور خارجه برگزار شد، گفت: وزارت خارجه ارتباط بسیار نزدیک و گسترده ای با قوه قضائیه دارد که این ارتباط هم با شخص آقای آملی لاریجانی به عنوان یکی از اعضای برجسته شورای امنیت ملی و هم با واحد ارتباطات در حوزه معاضدت قضایی است.
وزیر امور خارجه اظهار داشت: از دقت نظر و رهنمودهای مشفقانه آیت الله آملی لاریجانی در دوران بررسی برجام و همچنین دوران مذاکره در شورای عالی امنیت ملی سپاسگزاریم.
وی اضافه کرد: وزارت امور خارجه با واحد ارتباطات قوه قضائیه در خارج از کشور در حوزه معاضدت قضایی و همچنین در حوزه حقوق بشر ارتباط نزدیک و گسترده ای دارد.
ظریف بعد از صحبت های رییس قوه قضائیه نیز گفت: باتوجه به رهنمودهای رهبری توصیه های رییس جمهور و صحبت های امروز رییس قوه قضائیه وظیفه ما در وزارت امور خارجه سنگین تر شده است چرا که همه آنها مطالب را در چارچوب قانون اساسی و با دیدگاه قرآنی بیان کردند و سفرا و نمایندگان ایران در کشورهای خارجی باید این موضوع را مدنظر قرار دهند.
اجتمام ** 9317 ** 3053 ** 1418

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.