طرح پیشگیری از تنبلی چشم در هزار پایگاه سیستان و بلوچستان درحال اجرا است

محمد رضا سراوانی روز دوشنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح که از چهار روز گذشته در سیستان و بلوچستان آغاز شده طی دو مرحله در تمامی مهدهای کودک، مراکز بهداشت و سازمانهای مردم نهاد با استفاده از حدود 20 دستگاه آمبلیوپی اجرا می شود.
وی گفت: طرح پیشگیری از تنبلی چشم کودکان هر ساله در سراسر استان سیستان و بلوچستان برگزار و کودکان سه تا شش سال معاینه می شوند.
مدیرکل بهزیستی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: لوازم و امکانات پیشگیرانه این طرح در اختیار مسئولان و مدیران مربوطه در سراسر استان قرار گرفته و کودکانی که مشکلات چشمی آنان برای پزشکان محرز شود به کلینیک ها و پایگاههای درمانی در نظر گرفته شده، معرفی می شوند.
سراوانی افزود: اگر کودکانی که به این کلینیک ها و پایگاههای درمانی معرفی می شوند نیاز به عینک یا جراحی چشم داشته باشند، از سوی بهزیستی حمایت می شوند.
وی اضافه کرد: کودکانی که پس از معاینه توسط پزشکان این طرح به عارضه چشمی مبتلا نباشند، کارت سلامت دریافت خواهند کرد.
مدیر کل بهزیستی سیستان و بلوچستان بیان کرد: 150 هزار کودک در استان سال گذشته در طرح پیشگیری از تنبلی چشم شرکت کردند که از این تعداد 600کودک نیازمند سطح بالاتر معاینات پزشکی چشم بودند.
سراوانی افزود: همکاری و مشارکت خانواده ها و پیگیری مراجعات و درمان، در پیشگیری از نابینایی کودک تاثیر بسزایی دارد.
8005 / 6081

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.