طرح پزشک خانواده برای پوشش 10 میلیون نفر تا پایان امسال اجرا می شود

به گزارش ایرنا ، دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی روز سه شنبه در بازدید از بیمارستان در حال ساخت و زیر ساخت های بهداشت و درمان استهبان فارس افزود: همچنین طرح پزشک خانواده در شهرهای زیر 20 هزار نفر در حال اجراست و در سال جاری در شهرهای زیر 50 هزار نفر هم اجرایی می شود.
دکتر هاشمی با اشاره به این که پایلوت این طرح در شهرها فعلا در دو استان مازندران و فارس است، خاطرنشان کرد: در صورتی که بخواهیم این طرح بهتر اجرا شود به هماهنگی بیشتر بین بیمه ها و سایر سازمان های ذی ربط نیاز داریم.
وی مشکل کنونی را تشکیل نشدن سطح دوم ارجاع یعنی حضور و مشارکت پزشکان متخصص در این طرح دانست و گفت: تا زمان ایجاد این رده مردم نباید دچار مشکل شوند، لذا بیمه ها باید بپذیرند بدون مُهر پزشک خانواده نیز اگر بیماری به پزشک متخصص مراجعه کرد با پرداخت 30 درصد حق ویزیت و هزینه ها بتواند از این خدمات بهره مند شود.
دکتر هاشمی با تاکید بر لزوم تقویت شبکه و زیر ساخت های IT برای اجرای بهتر طرح پزشک خانواده گفت: همچنین باید بتوان برای افرادی که از نظام ارجاع استفاده می کنند، مشوق های بهتری در نظر گرفت و از سوی دیگر ارائه آموزش های لازم به پزشک های خانواده در حال انجام است.
بیمارستان جدید شهرستان استهبان، در پنج طبقه، شامل بخش هایی مانند جراحی، ICU، زایشگاه، NICU، بستری کودکان، رادیولوژی، اتفاقات، فیزیوتراپی، کولیز، دیالیز، درمانگاه و آزمایشگاه، با 96تخت مصوب در دست احداث است و تاکنون بیش از 90درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پرشکی در ادامه از مرکز سلامت خیر ساز خلیل فرهی در این شهرستان بازدید کرد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین در جریان بازدید از بیمارستان در حال ساخت امام خمینی (ره) استهبان از تخصیص اعتبار کافی برای رفع مشکلات بهداشتی درمانی رصد شده در شرق استان فارس خبر داد.
هاشمی با بیان این که تخصیص اعتبار به استان ها در بازدید ها صورت نمی گیرد، گفت: حضور در شرق استان فارس به منظور تطبیق برنامه ریزی های انجام شده با گزارش های ارسالی از شهرستان هاست.
وی با تاکید بر این که اقدامات بر اساس برنامه ریزی های از قبل صورت گرفته انجام می شود، عنوان کرد: بودجه بندی ها پیش از آغاز سال تعیین می شود زیرا ممکن است زمان کافی برای بازدید بسیاری از شهرها وجود نداشته باشد لذا عادلانه نیست که اعتبارها در سفر هزینه شود.
وی با اشاره به این که قول های مساعدی برای رفع مشکلات شهرستان های شرق استان فارس داده شده است، گفت: با توجه به این که مجموع اعتبارهای مورد نیاز برای برطرف کردن این مشکلات جزئی است، اعتبار های مورد نیاز تخصیص داده می شود و اعتبارهای کلی در قالب اعتبارهای سال 94 و 95 در حال پیگیری است.
وزیر بهداشت همچنین در سفر به شهرستان نی ریز، از پروژه احداث بیمارستان جدید این شهرستان بازدید و ابراز امیدواری کرد که در اولویت بودن موضوع سلامت در کشور، تداوم داشته باشد.
دکتر هاشمی در این برنامه بازدید تاکید کرد: وزارت بهداشت، علاوه بر تامین نیروی انسانی، با آگاهی به کمبودهای حوزه سخت افزاری، کار افزودن تخت های بیمارستانی در کشور را با جدیت پیگیری می کند.
بیمارستان جدید نی ریز در مساحت 70هزار مترمربع با 10هزار و 500 مترمربع زیربنا در سه طبقه در حال ساخت است، این بیمارستان 120 تخت خوابی بوده و تاکنون 17 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در سفر دو روزه به استان فارس از برنامه های طرح تحول سلامت در مراکز درمانی و بهداشتی در شهرستان های فسا، زرین دشت، داراب، استهبان و نی ریز بازدید و از نزدیک در جریان مشکلات بهداشتی و درمانی مناطق محروم این استان قرار می گیرد.
شهرستان های استهبان و نی ریز در فاصله 200 و 250 کیلومتری جنوب شرق شیراز قرار دارد.
6113/ 5054/ 1257

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.