طرح های معدنی پیوستار زیست محیطی داشته باشد

اسماعیل جبارزاده روز یکشنبه در نشست کار گروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با اشاره به نقش معدن در اشتغالزایی و اقتصاد جامعه اظهار کرد: هر معدن که از طریق مزایده برنده شده می بایست اصول زیست محیطی را به هنگام بهره برداری رعایت کند و تمام دستگاهها نیز با معدنکاران همکاری داشته باشند.
وی با بیان اینکه معدن کاران باید درکنار فعالیت متعهد به حفظ مراتع و محیط زیست باشند، افزود : پیوست زیست محیطی و منابع طبیعی در کنار پیوست استخراج آورده شود.
استاندارآذربایجان شرقی با تاکید بر داشتن نگاه علمی و کارشناسی به هر فعالیتی، گفت: به همان میزان که ایجاد شغل برای ما مهم است حفظ مراتع و محیط زیست نیز اهمیت بسزایی دارد.
جبارزاده با اشاره به اینکه طبق قانون معدن کاران تعهداتی مبنی بر تعمیر و نگهداری راه روستاییان و نیز حفظ چشم انداز طبیعی منطقه دارند، افزود : هر کسی که به تعهداتش عمل نکند مجوز بهره برداری اش باطل می شود.
معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت معدن و تجارت استان نیز در این جلسه مشکلات بخش معدن را مربوط به بدهی دانست و گفت : در10 سال گذشته بخش معدن ریالی دریافت نکرده است.
مرتضی نیرومند ریسک سرمایه گذاری در بخش معدن را بالا دانست و افزود: تمامی محدودیت های معدنی از اول دی ماه سال جاری برداشته شده و عموم متقاضیان صلاحیت دار می توانند معدن به ثبت برسانند .
به گفته وی ، 240 معدن به دلیل عدم همکاری دستگاه های بین بخشی معدن غیر فعال است.
در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، واحدهای تولیدی مشکل دار آذربایجان شرقی بررسی و راهکاری برای همکاری بانک ها به منظور تامین تسهیلات برای وارد چرخه شدن این واحدها ارایه شد.
6132/ 1495

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.