صهیونیست ها بیش از یکهزار فلسطینی را طی یک ماه بازداشت کردند

به گزارش پایگاه خبری فلسطین الیوم، مرکز رسانه ای فلسطین اعلام کرد که در پی تشدید درگیری ها میان صهیونیست ها و فلسطینیان، نظامیان رژیم صهیونیستی بیش از یک هزار و 3 شهروند فلسطینی را از ابتدای ماه اکتبر تاکنون در روستاها و شهرهای کرانه باختری و شهر قدس اشغالی و مناطق دیگر بازداشت کردند.
بنا بر گزارش این مرکز، نیمی از این بازداشت شدگان را نوجوانان کمتر از 18 سال تشکیل می دهند.
این گزارش می افزاید: دو شهر الخلیل و قدس بیشترین تعداد بازداشت شدگان را به خود اختصاص دادند که به این ترتیب 221 فلسطینی در الخلیل و 201 تن دیگر در قدس بازداشت شده اند.
بنابر این گزارش تعداد بازداشت شدگان فلسطینی در زندان های اشغالی به شش هزار و 620 نفر در 22 زندان می رسد. همچنین تعداد فلسطینیان بازداشت شده به صورت اداری به 500 نفر رسیده است که 8 نفر از آنها تنها در ماه اکتبر جاری بازداشت شده اند.
مرکز اطلاع رسانی فلسطین همچنین اعلام کرد: تعداد اسیران زن در زندان های رژیم صهیونیستی نیز به 35 نفر می رسد.
بنابر آمارهای اعلام شده از سوی این مرکز، نظامیان رژیم صهیونیستی از ابتدای ماه اکتبر تاکنون 500 کودک فلسطینی را در مناطق مختلف بازداشت کرده است. بسیاری از این کودکان در حین بازداشت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و برخی دیگر از آنها از سوی سگ های نیروهای رژیم صهیونیستی زخمی شده اند.
این در حالی است که مرکز پژوهش های امور صهیونیستی با صدور بیانیه ای اعلام کرد که از آغاز انتفاضه جدید فلسطین تاکنون 57 فلسطینی در کرانه باختری ، قدس شریف و نوار غزه به شهادت رسیده اند که 35 درصد آنها نوجوانان و کودکان هستند.
اقدامات خشونت آمیز چند هفته اخیر رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی ها در مسجدالاقصی و زمزمه تقسیم زمانی و مکانی آن از سوی صهیونیست ها موجب شروع موج جدید درگیری ها در اراضی اشغالی شد که تاکنون دستکم 58 کشته از میان فلسطینی ها به جا گذاشته است.
خاورم**9366**9329**1144

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.