شهروندان برای پیشگیری از وقوع جرم به هشدارهای پلیسی توجه كنند

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ سید رحمان موسوی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار كرد: همیشه عده ای خلافكار و مجرم هستند كه برای بر هم زدن نظم جامعه و سوء استفاده از مردم به انجام اعمال خلافكارانه خود می پردازند. بنابراین شهروندان باید با رعایت اصول ایمنی و توصیه های پلیسی راه را به روی خلافكارها ببندند.

وی با اشاره به اینكه شهروندان باید از حمل و جابجایی پول نقد به میزان بالا خودداری كنند، گفت: معمولا افراد كیف قاپ با موتورسیكلت و یا به صورت پیاده در اطراف بانك ها، بنگاه ها، مناطق پرتردد، دفترخانه ها، بازار و مراكز خرید به دنبال فرصت هستند. لذا شهروندان باید مراقب اطراف خود به خصوص موتورسواران باشند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خوزستان تصریح كرد: شهروندان باید هنگام اخذ وجه نقد از بانك از قرار دادن پول در كیسه نایلون خودداری كنند. همچنین باید از به نمایش گذاشتن طلاجات، وجه نقد و اشیای قیمتی در داخل كیف دستی نیز خودداری كنند.

موسوی بیان كرد: اغلب افراد در هنگام معامله یا انجام امورات اداری گوشی همراه را در جلوی پیشخوان قرار می دهند كه كاری اشتباه بوده و امكان وقوع سرقت را به سارقان می دهد.

وی اضافه كرد: ‌در زمان استفاده از گوشی تلفن همراه مراقب افراد خود باشند تا گوشی توسط افراد موتورسوار مورد سرقت قرار نگیرد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خوزستان یادآور شد: شهروندان باید از خرید گوشی های تلفن همراه فاقد كارتن و فاكتور فروش به ویژه از دلالان در بازار خودداری كنند. آنها همچنین نباید گوشی تلفن همراه خود را برای برقراری تماس به افراد رهگذر و ناشناس بدهند.

موسوی تأكید كرد: از تمامی شهروندان استان تقاضا دارم تا نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را در خصوص عملكرد پلیس استان به صورت شبانه روزی با سامانه دفتر نظارت همگانی ۱۹۷ در میان بگذارند.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.