شهرستان صحنه در عاشورای حسینی عزادار شد

به گزارش خبرنگار ایرنا عزاداران حسینی از صبح امروز با حضور در مساجد و حسینیه ها، پس از خواندن زیارت عاشورا با مرثیه خوانی و عزاداری در خیابان های سطح شهر صحنه به حرکت در آمدند.
مردم داغدار و عزاداران حسینی که 9 روز در غم مصیبت وارد شده بر خاندان عصمت و طهارت به سر و سینه زده اند در قالب هیات های عزاداری و دسته های سینه زنی و زنجیرزنی به خیابان ها آمدند تا یاد و خاطره حادثه حماسه ساز عاشورای حسینی را زنده نگه دارند.
همچنین امروز بسیاری از خیرّین و عاشقان خاندان عصمت و طهارت (ع) با برپا کردن سفره های اطعام از عزاداران حسینی در ظهر عاشورا پذیرایی کردند.
بقاع متبرکه امامزادگان شهرستان صحنه از جمله بقعه امامزاده خلیل الله گروس، امامزاده باباولی الدین و امامزاده شیرخان دینور امروز مملو از جمعیت عزاداری بود که برای عرض تسلیت به امام زمان (عج) این اماکن متبرک را انتخاب کرده بودند.
همچنین مردم ولایتمدار بخش دینور با برپایی آیین های عاشورای حسینی در سوگ حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و 72 تن از یاران باوفایش اشک ماتم ریخته و ندای هیهات من الذله سر دادند.
سوگواران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) همچنین به یاد إنّی اُحبّ الصلوة سومین امام شیعیان جهان، نماز باشکوه ظهر عاشورا را باشکوه خاصی اقامه کردند.
شهرستان صحنه با 76 هزار و 678 نفر جمعیت در 55 کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است.
7454/8066

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.