شهرستان آذرشهر عاشورایی شد/ نماز ظهر عاشورا برپا شد

به گزارش ایرنا از صبحدم امروز دهم محرم از جای جای شهرستان آذرشهر عزاداری شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفای آن حضرت به گوش می رسد.
هیئات مذهبی و دستجات حسینی در مساجد و حسینه های آذرشهر با تشکیل مراسم سینه و زنجیر زنی در سوگ شهادت فرزند زهرای مرضیه و علمدار رشید قیام عاشورا و دیگر شهدای صحرای نینوا عزاداری کرده و اشک ماتم ریختند.
سر آغاز آیین های عزاداری و سوگواری عاشورای حسینی امروز در آذرشهر قرائت زیارت عاشورا در آخرین روز دهه نخست ماه محرم بود که عزاداران درمسجد امام خمینی آذرشهر با خواندن زیارت نامه عاشورا به ساحت مقدس سالار شهیدان و سرور آزادگان عالم و یاران آن حضرت ادای احترام کرده و درود و سلام فرستادند.
میادین و مساجد جامع و محلات شهرها و روستاهای آذرشهر میزبان عزاداران سیاه پوش حسینی بودند.
حضور معنوی پیرمردان و شور و اشتیاق جوانان و نوجوانان در صفوف عزاداری سینه و زنجیر زنی هیئات مذهبی و دستجات حسینی روح و روان آدمی را به مزار شش گوشه کربلای معلا پرواز می دهد.
در عاشورای حسینی در جای جای آذرشهر احسان و اطعام غذای های گرم ،نان و پنیر و گردو، شله زرد، اهری، شیر داغ، انواع شربت و گوشت قربانی صورت می گرفت که علاوه بر توزیع در درب منازل، از دستجات حسینی نیز در مسیر حرکت و مساجد پذیرایی می شد.
همچنین هیئات مذهبی و دستجات حسینی و دیگر عزاداران شهادت سید الشهدا و شهدای کربلا در آذرشهر روز عاشورا موقع اذان ظهر با تاسی از مولا و امام خود نماز ظهر عاشورا را در مساجد و حسینه ها اقامه کردند.
نماز ظهر عاشورای آذرشهر که به امامت حجت الاسلام نور پور امام جمعه این شهر در مسجد جامع حاج کاظم اقامه شد خیلی از اقشار مختلف مردم و دستجات عزاداری شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفای آن حضرت شرکت کردند .
نماز ظهر عاشورای آذرشهر به امامت حجت الاسلام نور پور امام جمعه این شهر در مسجد جامع حاج کاظم اقامه شد .
7226/518

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.