شمخانی: از ابتدا معتقد به راحل حل سیاسی مساله سوریه بودیم/ حضور بدون پیش شرط ایران در نشست وین

‘علی شمخانی’ که برای دیدار با عالی ترین مقامات پاکستان، به اسلام آباد سفر کرده است، عصر چهارشنبه در کنفرانس خبری مشترک با ‘سرتاج عزیز’ مشاور نخست وزیر پاکستان در امور خارجی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا گفت: هیچ تغییری در مواضع ایران در قبال موضوع سوریه ایجاد نشده و ایران از همان روز آغازین درگیری ناخواسته و تحمیلی به مردم سوریه، راه حل مشکل سوریه را راه حل سیاسی و از طریق مذاکره می دانست و همواره بر آن پافشاری کرده است.
وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران بدون هیچ گونه پیش شرط، برای حضور در نشست سوریه در وین دعوت شده است و امیدواریم در این نشست تصمیمی منطقی اتخاذ شود که درباره آن اجماع وجود داشته باشد.
شمخانی گفت: بیش از سه سال با حکومت مردمی و مشروع سوریه جنگیدند تا آن را ساقط کنند اما شکست خوردند و بحران آوارگان و تروریسم را در این کشور ایجاد کردند و سرانجام پس از ایجاد مشکلات فراوان برای مردم سوریه و تخریب زیرساخت های این کشور، احساس کردند که حرف ایران حرف درستی است و به حرف ایران برای حل سیاسی مساله سوریه رسیدند.
دبیر شواری عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: ورود روسیه به عرصه مبارزه با تروریست ها در سوریه، تغییرات میدانی اساسی در سطح سوریه و ناامیدی از پیروزی تروریست ها در سوریه، آنها (طرف های حامی تروریسم و حامی براندازی حکومت مشروع سوریه) را وادار کرد تا ناچار شوند از ایران برای حضور در نشست بررسی راهکارهای حل مساله سوریه درخواست کنند.
این خبر تکمیل می شود.
آساق **1723

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.