شمار قربانیان زمین لرزه پاکستان از 100 نفر گذشت

به گزارش ایرنا، مسوولان سازمان ملی مدیریت بحران پاکستان گفتند که عملیات امداد رسانی به مصدومان حادثه زلزله و خارج کردن اجساد از زیر آوار آغاز شده و ادامه دارد.
سازمان زمین شناسی و لرزه نگاری پاکستان اعلام کرد که این زمین لرزه مناطق مختلفی ایالات خیبرپختونخوا، پنجاب، بلوچستان، سند و ایالت گلگیت-بلتستان را لرزاند.
شدت بالای این زمین لرزه و همینطور ضعف امکانات پزشکی و نبود فضای مناسب برای معالجه مصدومان در مراکز درمانی در برخی از مناطق زلزله زده، نگرانی ها را درباره احتمال افزایش شمار قربانیان این فاجعه تشدید کرده است.
تیم های امدادی به همراه نیروهای ارتش پاکستان در بخش های مختلف ایالت خیبرپختونخوا در شمال غرب این کشور در حال انتقال مصدومان زلزله به مناطق دیگر هستند.
ارتش پاکستان نیز از اعزام تیم های امدادی و سربازان خود به مناطق آسیب دیده و فراهم کردن نیازهای اولیه مصدومان خبر داد.
روابط عمومی ارتش پاکستان نیز لحظاتی پیش اعلام کرد که ژنرال راحیل شریف فرمانده ارتش برای رصد وضعیت آسیب دیدگان زمین لرزه راهی شهر پیشاور مرکز ایالت خیبرپختونخوا شده است.
ممنون حسین رییس جمهوری و محمد نواز شریف نخست وزیر پاکستان ضمن تسلیت به بازماندگان قربانیان این زمین لرزه گفتند که دولت در کنار مردم در این حادثه طبیعی است.
آنان از مقامات دولتی و همچنین نیروهای ارتش خواستند تا با کمک به شهروندان آسیب دیده در این زلزله، در راستای امداد رسانی و رساندن مایحتاج عمومی به هموطنان پاکستانی تلاش کنند.
نارندرا مودی نخست وزیر هند در پیامی به دولت های پاکستان و افغانستان، آمادگی دهلی نو را برای کمک رسانی به زلزله زدگان در این دو کشور اعلام کرد.
مرگبار ترین زمین لرزه پاکستان در دهه اخیر، در مهر سال 84 رخ داد. این زمین لرزه ای به بزرگی هشت و شش دهم ریشتر در منطقه کشمیر تحت کنترل پاکستان، 74 هزار کشته و بیش از سه و نیم میلیون نفر آواره بر جای گذاشت.
در شهریور 1392 (سپتامبر 2013) نیز وقوع زمین لرزه در مناطق مختلف ایالت بلوچستان در جنوب غربی پاکستان به بزرگی 7.7 مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) بیش از 852 نفر کشته و هزاران نفر را مصدوم و تحت تاثیر قرار داد.
آساق*274**1723

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.