شمار زائران کربلا در روز عاشورا از عدد 6 میلیون گذشت

به گزارش ایرنا، نصیف الخطابی گفت: در پایان آیین طویریج که بعدازظهر شنبه انجام شد، شش میلیون زائر از سراسر عراق و 300 هزار زائر خارجی برای شرکت در مراسم عاشورا وارد کربلا شدند.
وی در گفت وگو با السومریه نیوز، درباره اجرای طرح های امنیتی و خدماتی ویژه مراسم عاشورا اظهار کرد: طرح امنیتی و خدماتی با موفقیت انجام شد.
الخطابی درخصوص طرح امنیتی بغداد که در آن بیش از 20 هزار نفر از نیروهای امنیتی عراق و تعداد زیادی از نیروهای الحشد الشعبی مشارکت داشتند، برای نخستین بار جنگنده های اف 16 بکار گرفته شد.
رییس شورای مجلس استان کربلا در باره طرح خدمت رسانی نیز گفت: با مشارکت و همکاری مردم که با همه بضاعت مالی خود وارد عمل شدند، طرح خدمت رسانی به زائران نیز با موفقیت انجام شد.
وی اضافه کرد: برای مراسم امسال 560 موکب حسینی از عراق شرکت داشته اند.
برخی گزارش ها نیز حاکی است که تعدادی موکب ها از کشورهای خارجی برای خدمت رسانی به زائران دایر شده بود که از جمله موکب هایی از کویت، عربستان و همچنین از ایران، اقدام به پذیرایی از زائران کردند.
خاورم*4*1770*1504

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.