شش هزار و 900 نوجوان هرمزگانی در طرح رهروان شهید فهمیده شرکت می کنند

به گزارش ایرنا ، ناوسالار یکم پاسدار عباس غلامشاهی چهارشنبه در نشست خبری طرح رهروان شهید حسین فهمیده و همایش دانش آموزان 13 ساله بسیجی افزود: طرح شهید فهمیده به صورت همزمان در تمامی شهرستان ها ، بخش ها و جزایر استان برگزار می شود و در شهر بندرعباس نیز روز یکشنبه 10 آبان ساعت هشت صبح از محل زمین ورزشی خورشید به سمت گلزار شهدا آغاز می شود.
وی بیان داشت: این همایش با حضور دانش آموزان 13 ساله با لباس های بسیجی ، مسئولان و خانواده های شهدا در گلزار شهدای بندرعباس برگزار می شود که در این مراسم زندگی نامه شهید شاخص 13 ساله استان (شهید غلام جعفرزاده) به دانش آموزان معرفی و از خانواده های شهدای دانش آموز 13 ساله نیز تجلیل می شود.
معاون هماهنگ کننده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه اظهارکرد: چهار هزار و 900 نوجوان 13 ساله هرمزگان در حوزه منطقه یکم در شهرستان های بندرعباس ، رودان ، جغین ، رودخانه ، سیریک ، قشم ، هرمز ، میناب و حاجی آباد قرار دارند.
غلامشاهی خاطرنشان کرد::بستک ، بندرلنگه ، شهاب و ابوموسی در حوزه منطقه پنجم ، شهرستان های جاسک و بشاگرد در پایگاه مستقل دریایی امامت نیروی دریایی جاسک و شهرستان پارسیان نیز در حوزه منطقه چهارم نیروی دریایی سپاه هستند که دو هزار دانش آموز 13 ساله را امسال تحت پوشش خود قرار می دهند.
وی اظهارامیدواری کرد: امسال نیز همچون سال های گذشته با اجرای برنامه های موثر بتوانیم رسالت فرهنگ ایثار و شهادت و از خودگذشتگی همراه با ولایت پذیری و جهاد را به نسل نوجوان و جوان دانش آموز انتقال دهیم تا این دانش آموزان در مسیر راه شهدا بویژه شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهید فهمیده قرار گیرد.
این مسئول یادآورشد: امسال 20 هزار نفر از دانش آموزان 13 ساله استان های ساحل نشین جنوبی کشور در خوزستان ، بوشهر ، هرمزگان و سیستان و بلوچستان با محوریت نیروی دریایی سپاه به عضو طرح رهروان شهید فهمیده در می آیند.
از سال 84 تا سال گذشته (93) ، 68 هزار و 500 نوجوان 13 ساله در هرمزگان در راستای اجرای طرح رهروان شهید فهمیده ساماندهی شدند.
استان هرمزگان دارای 178 شهید دانش آموز می باشد که در جنگ تحمیلی هشت ساله به شهادت رسیدند.
هشتم آبان ماه شهادت محمد حسین فهمیده (بسیجی 13 ساله) به عنوان روز نوجوان و بسیج دانش آموزی نامگذاری شده است. ک/3
7195/6048

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.