شرکت در انتخابات و انتخاب کردن یک حق و تکلیف است

به گزارش ایرنا محمد رحیم نوروزیان سه شنبه در جلسه کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات خراسان شمالی اظهار کرد: شرکت در انتخابات یک تکلیف و حقی است که باید از این حق خود استفاده کنیم.
وی برگزاری انتخاباتی شفاف تاکید و تصریح کرد: همه باید در این زمنیه تلاش کنیم.
نوروزیان با اشاره به اینکه مشارکت مردم ایران در انتخابات در دوره های مختلف از درصد بالایی برخوردار بوده است افزود: تنها درصد محدودی از مردم به دلایل مختلف در انتخابات شرکت نمی کنند اما باید همین افراد را نیز تشویق و ترغیب به شرکت در این دوره از انتخابات کنیم.
معاون استاندار تاکید کرد: با توجه به پژوهش های انجام شده بیش از 97 درصد جمعیت کشور مردمی هستند که در صحنه های مختلف اجتماعی حضوری فعال داشته و دارند و تنها درصد کمی از مردم که اطلاع و آگاهی ندارند در انتخابات و مشارکت های سیاسی شرکت نمی کنند.
وی گفت: باید تمامی زمینه های لازم از جمله فرهنگ سازی و آگاهی بخشی انجام شود تا این قشر نیز در انتخابات حضور یابند و نسبت به رای دادن و سرنوشت کشور خود آگاه شوند.
مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی نیز در این جلسه گفت: امیدوار هستیم بتوانیم مشارکت 72 درصدی مردم این استان در انتخابات دوره های گذشته را به 80 در این دوره برسانیم.
وحید قلیچی بر رویکرد اطلاع رسانی و ترغیب و تشویق تاکید کرد و افزود: باید بتوانیم گفتمان انتخابات را در جامعه ایجاد کنیم تا زمینه حضور گسترده اقشار مختلف در این عرصه فراهم کنیم.
وی گفت: علاوه بر مشارکت و همکاری رسانه ها از تمامی سازمان ها می خواهیم با تبلیغ و اطلاع رسانی، فضاسازی شهر و در برنامه ها و جلسه های داخلی و مناسبتی گفتمان انتخابات را توسعه دهند تا شاهد مشارکتی پرشور باشیم.
******
معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان شمالی همچنین در این جلسه به موضوع مشکلات میزان نیز اشاره کرد و گفت: پرداخت نشدن مطالبه های جمعیت زیادی از مردم سه استان خراسان از این موسسه باعث ایجاد نارضایتی در جامعه شده که خوشبختانه در این زمینه برای پرداخت مطالبه ها توفیقات خوبی داشته ایم.
نوروزیان افزود: یک بانک دولتی و خصوصی پیشنهاد داده اند تمامی مطالبات مربوط به میزان را پرداخت کنند که در این زمینه کارهایی انجام شده است و بزودی خبر های خوشی به مردم داده می شود.
3007/1744

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.