شرایط سخت 138کودک فلسطینی در زندان عوفر رژیم صهیونیستی

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، در ماه های اخیر و درپی آغاز انتفاضه قدس تعداد افراد بازداشت شده فلسطینی زیر سن قانونی به نحو چشمگیری افزایش یافته است و اغلب این افراد با سخت گیری ها و شکنجه ماموران رژیم صهیونیستی نیز روبه رو هستند.
“ابراهیم الاعرج» وکیل فلسطینی فعال در زمینه حقوق این کودکان که یکشنبه ازاین زندان بازدید کرد،گفت: این زندان دیگر گنجایش بازداشتی های جدید را ندارد و علاوه براین تعدادی از زندانیان نیز به علت کمبود فضای زندان روی زمین خالی کف زندان می خوابند.
وی گفت وگوی مطبوعاتی افزود: تعداد زندانیان کودک در این زندان به 138 تن رسیده که 76نفر از این افراد با یورش شبانه ماموران صهیونیستی به خانه های مسکونی شان بازداشت شده اند.
الاعراج گفت که 51 نفر از این تعداد در معرض ضرب و شتم ماموران قرار گرفته اند وماموران با مشت ولگد و باتوم و چوب و تفنگ و فحاشی و ارعاب با آنان برخورد می کنند که شدیدترین برخوردها در هنگام بازداشت و در محل های نگهداری موقت با آنان صورت گرفته است.
به گفته وی، 49 نفر از این افراد زیر16 سال ، 30 نفر 15 ساله ، 17تفر 14ساله و 2نفر 13 ساله و 6 نفر نیز بیمارند. همچنین 13 نوجوان بدون تخت بوده و برروی رمین می خوابند.
این حقوقدان برخوردهای شدید و خشن نظامیان صهیونیست با بازداشت شدگان به ویژه کودکان بازداشت شده در خیزش مردمی جاری در سرزمین های اشغالی را محکوم کرد .
سیاست های تجاوزگرانه رژیم صهیونیستی درقبال بیت المقدس و طرح تقسیم زمانی و مکانی مسجدالاقصی از یکماه پیش موجی از اعتراضات گسترده فلسطینیان در مناطق مختلف فلسطین اشغالی را به راه انداخته است.
این اعتراض ها که انتفاضه قدس نام گرفته با واکنش های شدیدنظامیان رژیم صهیونیستی و کشتار علنی جوانان فلسطینی روبه رو شده و تاکنون به شهادت 73فلسطینی و زخمی و دستگیر شدن هزاران نفر منجر شده است.
گروهای مختلف مردمی در جهان اسلام به ویژه در جهان عرب خواهان واکنش مناسب رهبران و سردمداران کشورهایشان درقبال رژیم صهیونیستی و دفاع از ملت فلسطین شده اند.
افکار عمومی جامعه بین المللی نیزخواهان پاسخگویی رژیم صهیونیستی در قبال این جنایات وتوقف سیاست های تجاوزگرانه صهیونیست ها درقبال فلسطینیان شده اند.
خاورم ** 6002 **1010

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.