شانزدهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس گلستان برگزار می شود

معاون مدیرکل مدیریت بحران گلستان روز سه شنبه گفت: این مانور آموزشی در تمام مدارس استان برگزار می‎شود و از فرمانداران به عنوان روسای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان‎ها انتظار می‎رود به طور جدی پیگیر انجام آن باشند.
حمید منتظری با اشاره به تمهیدات لازم برای برگزاری مانور عملیاتی هشتم آذر گفت: افزایش سطح آگاهی و ایجاد و گسترش فرهنگ ایمنی در مدارس از جمله اهداف برگزاری مانور است.
به گزارش ایرنا از مدیریت بحران گلستان وی اظهار کرد: در این تمرین آمادگی به دنبال آموزش صحیح به جامعه مخاطب و ایجاد آمادگی در آنان برای انجام واکنش‎های سریع و صحیح در زمان وقوع زلزله هستیم.
وی با تاکید بر تدوین سناریوی این مانور بر مبنای واقعیت های موجود تصریح کرد: این تمرین باید منطبق بر واقعیت و شرایط واقعی حاکم بر چنین اتفاقاتی باشد.
وی یادآور شد: آموزش و پرورش استان گلستان متولی اصلی برگزاری این مانور عملیاتی است و از همه دستگاه‎های اجرایی و امدادی دخیل در این مانور انتظار می‎رود نهایت همکاری را با این مجموعه داشته باشند.
وی با تاکید بر اهمیت آموزش و فرهنگ‎سازی ایمنی در برابر بلایای طبیعی اظهار داشت: ثمره آمادگی دانش‎آموزان مدارس در برابر حوادث غیرمترقبه همچون زلزله در کشور، آمادگی بخش عمده‎ای از جمعیت کشور در مقابله با چنین رویدادهای طبیعی است.
همچنین رابط کشوری برگزاری مانور هشت آذر در استان گلستان گفت: اجرای مانور زلزله در قالب حفظ آرامش، پناه‎گیری و خروج اضطراری است.
یوسفعلی مسعودی تصریح کرد: با تکرار چنین مانورهایی، واکنش‎های مناسب در مقابل بلایای طبیعی، باید ملکه ذهن کودکان و نوجوانان به عنوان اقشار آسیب‎پذیر در مقابل بلایا شود.
در استان گلستان با افزون بر یک میلیون و 850 هزار نفر جمعیت 300 هزار دانش آموز در دو هزار و 400 مدرسه تحصیل می کنند.
3014/6159/6203

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.