روز از نو

با 09124269310 تماس بگیرید

سینمای خانگی با روش جدید در عرضه فیلم نجات می یابد

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا حجت الله ایوبی روز دوشنبه در آیین تودیع و معارفه رییس موسسه رسانه های تصویری در سالن سینمایی وزارت ارشاد افزود: این حق طبیعی خانواده های ایرانی است که با قیمت ارزان و کیفیت بالا به گنجینه سینمای ایران دسترسی داشته باشند و راه تحقق این آرمان اتصال سینمای خانگی کشور به VOD است که در کشورهای پیشرفته شاهد بهره گیری از آن هستیم.
سیستم وی او دی/ Video on Demand (برنامه درخواستی ضبط شده) سیستمی است که به کاربران اجازه دیدن یا شنیدن محتوای تصویری یا صوتی ضبط شده برنامه های تلویزیونی را با انتخاب خودشان می دهد.
در این سیستم کاربر مجبور به تماشای برنامه در یک زمان مشخص نیست. برای استفاده از این سیستم ها باید از فناوری آی پی تی وی/ IPTV در تلویزیون یا رایانه های شخصی استفاده کرد.
این سیستم را اول بار شبکه تلویزیونی کابلی کمبریج در سال 1994برای 250 مشترک خود در انگلیس استفاده کرد. از آن پس شبکه ها و شرکت های فیلمسازی فراوانی در سراسر دنیا از ارائه برنامه های خود به صورت ضبط شده به مشترکان استفاده کرده اند.
ایوبی در ادامه اضافه کرد: از سال گذشته به طور جدی به فکر تلفیق سینما و تئاتر بوده ایم، در بسیاری از کشورهای صاحب هر دو حوزه، تئاتر های خوبشان ضبط سینمایی می شود، در سینما مشکل جدی متن داریم ولی در تئاتر این گونه نیست از این رو بر آن شدیم تا برای تولید فیلم های ارزان و خوب طرحی را آماده کنیم تا این مهم صورت گیرد.
ایوبی در بخش دیگری از سخنانش به سوابق مدیر جدید موسسه رسانه تصویری پرداخت و افزود: مصطفی ابطحی از چهره های اجرایی و فرهنگی ممتاز است که در سال هایی که در اکو مسئولیت داشتم همکاری خوبی بین ما برقرار بود، ایشان از خانواده دانشگاه است و روابط خوبی نیز با اهالی سینما دارد.
وی در این باره اظهار کرد: ابطحی در دوران مسئولیتش در مقوله مبارزه با قاچاق فیلم فعالیت مثمر ثمری داشت و از تجربیات بین المللی مناسبی در زمینه فرهنگ برخوردار است.
معاون سینمایی وزارت ارشاد عنوان کرد: یکی از مسائلی که جامعه سینمایی کشور با آن مواجه است مسئله ازدیاد نامه های سرگشاده است، نقدهایی که از طرف برخی اهالی سینما متوجه فعالیت های ما است باید بر اساس محورها و شاخص هایی باشد، این موضوع که افراد بر اساس منافع وضعیت سینما را نقد کنند و حال شخصیشان را به حال کل سینما گره بزنند منصفانه نیست.
ایوبی در دفاع از عملکرد سازمان سینمایی در برابر نقدهای انجام شده تصریح کرد: یکی از ملاک های تشخیص موثر بودن فعالیت ها، میزان تولیدات سینمایی است.
فراهنگ ** 3079 ** 9314 ** 1569

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.

Copyright © 2019 روز از نو