سیلاب 100 میلیارد ریال خسارت به خورو بیابانک وارد کرد

به گزارش ایرنا، منصور شیشه فروش روز دوشنبه در نشست خبری ” همایش مصرف بهینه آب در صنعت، چالش ها و راهکارها » در دانشگاه اصفهان افزود: بیشتر خسارت های وارد شده به این شهرستان در حوزه راه ها و سایر آن مربوط به قنات ها، آب گرفتگی معابر و تخریب 75 واحد مسکونی شهری و روستایی است.
وی با اشاره به اینکه یک مورد برق گرفتگی پیش آمده در این شهرستان ارتباطی به سیلاب نداشته است اظهار کرد: در این سیلاب، جاده خور برای مدتی مسدود شد و 130 نفر اسکان اضطراری یافتند.
شهرستان خور و بیابانک با حدود 20 هزار نفر جمعیت در 420 کیلومتری شرق اصفهان است.
این شهرستان در دو روز گذشته شاهد بارش های جوی بود.
مدیر کل مدیریت بحران استان اصفهان با اشاره به پیش بینی های صورت گرفته برای بارندگی های پاییز و زمستان امسال تصریح کرد: شهرداری های 107 شهر استان موظف به اجرای طرح هدایت و جمع آوری آب سطحی برای جلوگیری از بحران های احتمالی شدند.
وی گفت: کار مطالعاتی هدایت و جمع آوری آب سطحی در 40 شهرک صنعتی استان نیز انجام شده و در آنجا نیز این طرح باید اجرا شود.
شیشه فروش، ایجاد و ترمیم سیل بندهای اطراف شهرها، تعبیه نمک و شن در راه و شهرسازی، تقویت 42 پایگاه امداد جاده ای، 115 پایگاه اورژانس و بالگرد هوایی را از دیگر اقدامات دفتر مدیریت بحران استان اصفهان برای پیشگیری از هرگونه حادثه و بحران در بارندگی های آتی عنوان کرد.
وی خاطرنشان کرد: امسال 30 عملیات موفق توسط بالگرد امداد هوایی اصفهان انجام شده که تاثیر زیادی در نجات مصدومان داشته است.
وی همچنین با اشاره به مساله مصرف بهینه آب و کمبود منابع آبی اظهار کرد: شهرداری های استان موظف شده اند در بحث فضای سبز خود را با شرایط خشکسالی تطبیق دهند و از روش های آبیاری شبانه یا قطره ای استفاده کنند.
شیشه فروش ادامه داد: سه شرکت آب و فاضلاب اصفهان، کاشان و روستایی نیز موظف شدند طرح جامع مصرف بهینه آب شرب را اجرا کنند.
وی همچنین به ابلاغیه استاندار اصفهان درباره استفاده اداره ها از دستگاه های کاهنده مصرف آب اشاره و تصریح کرد: این موضوع از یک سال گذشته پیگیری شده و تا کنون در 30 درصد از اداره ها و اماکن عمومی به اجرا در آمده است.
مدیر کل مدیریت بحران اصفهان همچنین تاکید کرد: لازم است صنایع استان نیز به سمت روش های جدید برای کاهش مصرف آب حرکت کنند که این کار، همکاری با دانشگاه ها را می طلبد.
وی با اشاره به جلسه هایی که در استانداری اصفهان برای همایش مصرف بهینه آب در صنعت برگزار شده است افزود: تلاش می شود نتایج و دستاوردهای حاصل از این همایش در صنایع استان بکار گرفته شود.
همایش ملی ” مصرف بهینه آب در صنعت، چالش ها و راهکارها » 19 و 20 آبان امسال در دانشگاه اصفهان برگزار می شود.
پ/3011/ 6022

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.