سه مدرسه خیرساز در شهرستان های جیرفت و ارزوییه افتتاح شد

به گزارش ایرنا مدیرعامل بنیاد یاس فاطمه النبی (س) روز چهارشنبه در آیین افتتاح این طرح ها گفت: شش طرح آموزشی، ورزشی و غسالخانه با اعتبار بالغ بر 60 میلیارد ریال در شهرستان های جیرفت و ارزوییه استان کرمان و همچنین بخش احمدی استان هرمزگان افتتاح شد.
فائز فرخی افزود: سه باب مدرسه شش کلاسه با زیربنای هر مدرسه 960 متر مربع احداث شد و به بهره برداری رسید.
وی گفت: یک سالن چند منظوره و غسالخانه در بخش احمدی استان هرمزگان نیز احداث و افتتاح شد.
وی بیان کرد: همه اعتبارات این طرح ها توسط گروه مالی گردشگری تامین شده و از اعتبارات دولتی استفاده نشده است.
فرخی گفت: با مطالعاتی که انجام شد محل احداث مدارس را جایی انتخاب کردیم که تا 20 سال آینده رشد جمعیتی در این محل ها بالا و جمعیت رو به رشد باشد.
امام جمعه جیرفت هم گفت: فرهنگ عاشورا باید در جامعه نهادینه شود زیرا باعث بیمه شدن فرهنگ جامعه می شود.
حجت الاسلام رضا کرمی پور افزود: درس بزرگ کربلا در روز عاشورا درس ایستاگی است و ما نیز باید آن را در زندگی خود و امروز جامعه الگو قرار دهیم و مقابل استکبار جهانی بایستیم.
وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر توجه به فرهنگ بیان کرد: ایشان فرمودند توجه به فرهنگ بر اقتصاد ارجحیت دارد لذا هرچه در حوزه فرهنگی تلاش کنیم سرمایه گذاری برای نسل های بعدی انقلاب است.
وی با بیان این که تهاجم فرهنگی دشمن بسیار مخرب است تصریح کرد: تهاجم فرهنگی دشمن با هزینه کم اما بسیار مخرب در جامعه و خانوادها رسوخ می کند لذا باید با کار فرهنگی با این تهاجم مقابله کنیم.
یک باب مدرسه شش کلاسه خیر ساز امروز در دهستان اسفندقه شهرستان جیرفت افتتاح شد.
مرکز دهستان اسفندقه 65 کیلومتر تا شهرستان جیرفت فاصله دارد.
7438/3028

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.