سمفونی «علمدار» در جمهوری آذربایجان اجرا شد

به گزارش ایرنا؛ این سمفونی که مرثیه در رثای حضرت قمر بنی هاشم ابوالفضل العباس (ع) و شهدای کربلا می باشد، یکشنبه شب به صورت کُر و ارکستر توسط گروه ارکستر سمفونیک دولتی جمهوری آذربایجان در سالن بزرگ فیلارمونیای باکو با رهبری “رئوف عبدالله اف» رهبر ارکستر سمفونیک آذربایجان اجرا شد.
“رئوف عبدالله اف» رهبر ارکستر سمفونیک دولتی جمهوری پس از اجرای این سمفونی، با تاکید بر اینکه خوشحال از اجرای اثر سمفونیک پوریا خادم آهنگساز جوان و با استعداد ایرانی در فیلارمونی باکو است، گفت: برنامه ریزی کرده ایم تا ارکستر سمفونیک دولتی جمهوری آذربایجان این اثر را در ایران نیز اجرا کند.
“پوریا خادم» آهنگساز جوان ایرانی هم با اشاره به اینکه این اثر سمفونیک را به حضرت ابوالفضل العباس (ع) اختصاص داده است، درباره اجرای این اثر سمفونی در جمهوری آذربایجان، اظهار داشت: می خواستم این اثر هنری را در خارج از ایران و در کشوری اجرا کنم که شناختی با فرهنگ عاشورا و کربلا داشته باشند.
همچنین سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو این قبیل همکاری های هنری میان ایران و جمهوری آذربایجان را بسیار خوشایند و نمونه ای از همکاری های محافل فرهنگی و هنری دو کشور عنوان کرد.
“محسن پاک آیین» گفت: در حال حاضر کارهای مقدماتی برای اجرای این اثر سمفونی از سوی ارکستر سمفونیک دولتی جمهوری آذربایجان در ایران را انجام می دهیم.
وی با اشاره به سفرهای متعدد بزرگان موسیقی جمهوری آذربایجان به ایران، تصریح کرد: جای خوشحالی است که روابط دو کشور در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری بیش از پیش گسترش می یابد.
شبد** 337** 3404

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.