سرپرست دانشگاه شهید چمران اهواز:آیین نامه هفته پژوهش برای استان ها تدوین شد

محمد رعایایی روز دوشنبه در حاشیه کارگروه تخصصی آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان در سرسرای جلسات استانداری خوزستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: به منظور تقویت ستادهای استانی و تعیین سیاست ها و برنامه های مربوط به هفته پژوهش و فناوری در استان ها، آیین نامه تدوین شده است تا مسئولان استان بر اساس خط مشی های تعیین شده در این آئین نامه، هفته پژوهش و فناوری در استان ها را از 22 تا 27 آذر ماه برنامه ریزی کنند.
وی به اهداف برگزاری این هفته اشاره کرد و افزود: شناسایی و عرضه یافته های پژوهش و فناوری، بستر سازی برای تجاری سازی یافته های پژوهش ها و فناوری های توسعه یافته و ترویج فرهنگ پژوهش و فناوری در سطح استان و ارتقای شان و جایگاه پژوهش و فناوری فعالان در این حوزه از جمله این اهداف است.
رعایایی ادامه داد: نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری، جشنواره ایده های برتر و حمایت از بازار ایده ها در استان، جشنواره تجلیل از برگزیدگان پژوهش و فناوری و تبلیغات هدفمند رسانه ای از جمله برنامه های استانی هفته پژوهش و فناوری است.
سرپرست دانشگاه شهید چمران اهواز اضافه کرد: ساختار ستاد استانی هفته پژوهش و فناوری شامل کمیته علمی، دبیر کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی، دبیر کمیته اجرایی و مسئول دبیرخانه، دبیر جشنواره برگزیدگان پژوهش و فناوری و منتخب استان و دبیر جشنواره دانش آموزی استان ها از جمله اجزای این ساختار است.
وی گفت: نظارت بر نحوه و کیفیت برگزاری کارگاهها، سمینارها و همایش علمی، تهیه دستورالعمل انتخاب برترین های نمایشگاه از جمله وظایف دبیر کمیته علمی و زمان بندی اجرای برنامه های مصوب ستاد استانی و هماهنگی با دبیر جشنواره ها از وظایف دبیر کمیته اجرایی است.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز نیز در این کارگروه اظهار کرد: موضوعات مهمی از جمله شوری آب سد گتوند، گرد و غبار و آب کارون باید در کارگروه تخصصی پژوهشی استان با جدیت مورد پیگیری قرار گیرد.
ابراهیم حاجی دولو با اشاره به ظرفیت های تحقیقاتی بالای استان افزود: کارگروه پژوهش باید با برنامه ریزی های دقیق زمینه استفاده بهتر از ظرفیت های استان را فراهم کند.
3004/6065

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.