سرمایه گذاری در معادن تسهیل می شود

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین، مهندس علی پرزحمت افزود: در پی دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت، آزادسازی محدوده های معدنی با هدف تسهیل در سرمایه گذاری معدنی، از اول دی ماه سال جاری آغاز می شود.
وی اظهارکرد: در راستای تسهیل فرآیند امور معدنی و همچنین باتوجه تعدد محدوده های بلوکه شده و بروز مشکلات مختلف در واگذاری آنها از طریق مزایده عمومی و یا ثبت درخواستهای جدید آزاد خواهد شد.
پرزحمت افزود: تمامی محدودههای درخواست صدور پروانه اکتشاف که به هر دلیل ابطال و بلوکه شده اند، به استثناء مواردیکه پس از اخذ موافقت دستگاههای مربوطه طبق ماده 24 قانون معادن ابطال شده اند، آزاد و از کالک حذف می شوند.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین در ادامه با اشاره به تفاهم نامه فیمابین وزارت صنعت، معدن و تجارت با سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور افزود: محدودههایی که مورد مخالفت دستگاههای اجرایی مربوطه قرار می گیرند، بلوکه شده و از واگذاری آنها خودداری می شود.
پرزحمت خاطرنشان کرد: تمامی محدوده های بلامعارض ابطالی و همچنین پروانه های اکتشاف ابطالی که حداقل یکبار به مزایده رفته و متقاضی نداشته اند، پس از اطلاع رسانی کامل، آزاد و از کالک حذف خواهند شد.
وی تاکید کرد: با توجه به آیین نامه اجرایی قانون معادن، برگزاری یکبار مزایده برای محدوده های ابطالی الزامی بوده و پس از برگزاری مزایده و درصورت نبود متقاضی، به شیوه قانونی از کالک حذف می شوند.
این مسوول اضافه کرد: درصورت کاهش مساحت محدوده های پروانه اکتشاف بنا به تقاضای دارنده آن در هر مرحله، بخش کسر شده نیز آزاد و این بند شامل محدودههای باقیمانده پیش از ابلاغ این بخشنامه هم خواهد بود.
پرزحمت تصریح کرد: بخشهای باقیمانده از پروانه های اکتشافی که تا زمان صدور این بخشنامه منجر به صدور گواهی کشف یا مجوز برداشت به استناد تبصره یک ماده 28 آیین نامه اجرایی قانون معادن شده اند، به شیوه مذکور از کالک حذف خواهند شد.
وی گفت: مشخصات کامل مناطق آزاد شده استان قزوین تا تاریخ 15 دی ماه سال جاری در سامانه کاداستر معدنی پورتال سازمان صنعت، معدن و تجارت درج خواهد شد.
7389/ 6128

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.