ستاد بازسازی سیل در ایلام تشکیل شد

احمد کرمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در پی بارش بی سابقه باران و وقوع سیل، ستاد بازسازی سیل در ساختمان راه و شهرسازی سابق در نزدیکی بیمارستان امام خمینی(ره) شهر ایلام تشکیل و مستقر شده است.
وی ادامه داد: این ساختمان به زودی به امکانات و نیروی انسانی مورد نیاز تجهیز شده و نحوه مراجعه مردم برای تشکیل پرونده اعلام و برآورد خسارت ها و همچنین نحوه مراجعه و ارزیابی کارشناسان از طریق صدا و سیما و رسانه های گروهی دیگر به مردم اعلام می شود.
مدیرکل بحران استان ایلام تاکید کرد: از تمام مردم استان درخواست می شود تا زمان اعلام بنیاد مسکن از هرگونه مراجعه به دستگاه های اجرایی و ازدحام در اداره ها خودداری کنند.
وی گفت: مردم در زمینه برآورد خسارت های سیل نگران نباشند و نسبت به پاکسازی و لایروبی منازل خود اقدام کنند.
کرمی افزود: در ارزیابی خسارت ها، مستند سازی مردم از طریق فیلم و عکس ملاک قرار می گیرد و جای نگرانی در زمینه پاکسازی منازل به دلیل ترس از جبران نشدن خسارت ها وجود ندارد.
بارش بی سابقه باران و جاری شدن سیل پنجشنبه هفته گذشته، باعث آبگرفتگی و آسیب دیدن 20 هزار واحد مسکونی در شهر ایلام شد. برآوردهای اولیه از خسارت 6 هزار میلیارد ریالی به استان ایلام حکایت دارد.
2077/6032/9002

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.