ساماندهی نیروی انسانی در هنرستان ها امری ضروری است

به گزارش خبرنگار مهر، سید محسن حسینی مقدم در سفر به زاهدان در جمع مدیران، معاونت های آموزشی و کارشناسان حوزه فنی و حرفه ای استان اظهار داشت: در حال حاضر در دوره دوم متوسطه بیش از ۷ هزار هنرستان فنی و حرفه ای و کارو دانش در سطح کشور وجود دارد که پذیرای بیش از ۷۰۰ هزار دانش آموز هستند.

وی افزود: در سال تحصیلی جاری نیز قریب به ۴۰ درصد از دانش آموزان پایه دوم و سوم متوسطه شامل دانش آموزان شاخه فنی و حرفه ای و کار و دانش هستند که در تلاشیم تا این جمعیت را روز به روز افزایش دهیم.

مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: سال گذشته مبلغ ۲۶ میلیارد تومان اعتبار تجهیزاتی هنرستانها پیش بینی شده بود که صدر درصد اختصاص پیدا کرد که سهم استان سیستان و بلوچستان ۷۲۰ میلییون تومان بود.

حسینی مقدم گفت: برای سال جاری نیز ۳۶ میلیارد تومان اعتبار تجهیزاتی نیز پیش بینی شده و قریب به ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای هنرستانها در نظر گرفته شده که در صورت اختصاص در بین استان ها توزیع می شود.

ارتقا کیفی آموزش های فنی و حرفه ای از برنامه های اولویت دار آموزش و پرورش است

مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنانش گفت: نگاه ما در حوزه ی فنی و حرفه ای تقویت آموزش فرایند مدار است ارتقاءکیفی آموزشهای فنی و حرفه ای از برنامه های اولویت دار آموزش و پرورش است.

سید محسن حسینی مقدم بیان کرد: در فنی و حرفه ای باید آموزش را به جلو برد و در این راستا دفتر آموزش های فنی و حرفه ای ضمن نظارت و مدیریت بر عملکرد هنرستانها در خصوص ارتقاء کیفی آموزش های فنی و حرفه ای با جدیت و برنامه مدار عمل خواهد کرد.

وی با بیان این رویکرد که توسعه ی متوازن باید در اولویت و کانون توجه برنامه ریزان این حوزه قرار گیرد، گفت: توسعه ی رشته های فنی و حرفه ای و کار دانش با هدف ایجاد اشتغال و به نوعی تضمین شغل آینده ی دانش آموزان از اولویت های آموزش و پرورش است و در این خصوص گسترش هنرستانها در سطح شهرستان ها و مناطق و نیز هدایت تحصیلی آنان مدنظر خواهد بود.

حسینی مقدم با بیان این که در حال حاضر ۷۰ درصد مدیران هنرستانهای کشور با مدیران غیر مرتبط اداره می شوند گفت حتی بخشی از مدیران هنرستانها مداراک حوزوی دارند.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.