سازمان منطقه آزاد اروند برای راه اندازی فیبر نوری مرز شلمچه بیشتر همکاری کند

باسمه تعالی
لطفا به نکته های زیر توجه شود:
-از بکارگیری علامت های جمع عربی مانند “ات، ین و ون» و همچنین جمع های مکسر پرهیز شود. بنابراین باید نوشت: اقدام ها (به جای اقدامات).
– “500 الی یک هزار» درست نیست. باید نوشت: “500 تا یک هزار».
– “100 سال» درست نیست. باید نوشت: “یکصد سال/ یک قرن».
-به جای “مقرون به صرفه نیست» نوشته شود: “به صرفه نیست».

با سپاس از رعایت شیوه درست نگارش “مسئولان و زائران» و تنظیم خبر با استفاده از پیشینه مناسب.
همچنین با سپاس از رعایت شیوه درست نگارش فعل های مرکب که اجزای آن باید کنار هم بیاید: “همکاری… را خواستار شد».
پاینده باشید.
———————————-

“ابراهیم غزالی» روز سه شنبه به ایرنا گفت: با توجه به نزدیک شدن مراسم اربعین حسینی و نیاز ضروری به راه اندازی فیبرنوری برای تقویت ارتباط تلفن های همراه و اینترنت اداره های گذرنامه و پایانه مرزی، اقدام های انجام شده برای راه اندازی شبکه فیبرنوری در شلمچه قابل قبول نیست.
به گفته او، طی سه ماه گذشته با سازمان منطقه آزاد اروند توافق شد برای تعامل و همکاری به منظور حفاری کانال مرتبط با شبکه فیبرنوری 72 کر به طول 11 کیلومتر مسیر خرمشهر تا شلمچه و بگ هول ‘دستگاه حفاری’ در اختیار مخابرات قرار گیرد و روزانه 500 تا یک هزار متر حفاری شود ولی فقط یک دستگاه در اختیار مخابرات قرار گرفته است و این دستگاه نیز روزانه بیش از 50 متر حفاری نمی کند.
رئیس اداره مخابرات شهرستان خرمشهر درباره از دست رفتن زمان ابراز نگرانی کرد.
غزالی افزود: فقط 20 روز دیگر برای حفاری و یک هفته برای نصب مفصل بندی نیاز است که اگر کمکی به این اداره نشود، این مهم محقق نمی شود.
وی گفت: برای به کار گرفتن بگ هول در بازار آزاد هزینه های زیادی مورد نیاز است که با توجه به کاهش درآمد مخابرات به صرفه نیست.
رئیس اداره مخابرات خرمشهر تصریح کرد: اگر امسال فیبرنوری در شلمچه راه اندازی نشود، برقراری ارتباط مستقیم صدا و سیمای مرکز آبادان با شبکه های تلویزیونی برای پخش زنده مراسم اربعین امکانپذیر نیست.
غزالی تاکید کرد ” شلمچه پس از راه اندازی فیبرنوری 72 کر برای یکصد سال آینده با کلیه شبکه ها در ارتباط خواهد بود و حتی می توان بخشی از مشکل ارتباطات کشور عراق را رفع کرد.
به گفته او، اکنون چهار رشته فیبرنوری در شلمچه برای ارتباط تلفن های همراه و اینترنت گذرنامه و پایانه مرزی وجود دارد ولی با راه اندازی فیبرنوری 72 کر، می توان 72 رشته در شلمچه داشت.
مدیرکل صدا و سیمای آبادان نیز دیروز در نشست هماهنگی ستاد اربعین خرمشهر از نبود فیبرنوری در شلمچه انتقاد کرد و گفت: بدون فیبر نوری، امکان برقراری ارتباط مستقیم و پخش زنده آیین اربعین امکانپذیر نیست.
به گزارش ایرنا، شرکت مخابرات خرمشهر به دلیل کمبود نقدینگی امکان ساخت و توسعه شبکه های مخابراتی تازه را ندارد.
به گفته رئیس مخابرات خرمشهر، درآمد ماهانه مخابرات 270 میلیون ریال است که با هزینه های جاری آب، برق و سایر هزینه های تعمیراتی پست های مخابراتی و همچنین بودجه لازم برای حقوق کارکنان همخوانی ندارد.
وی تاکید کرد هر پیمانکاری که برای اجرای طرح های مخابراتی خرمشهر قرارداد می بندد به علت بالا بودن بدهی ها حاضر به همکاری دوباره با این اداره نیست.
2077/7100/6125/1961

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.