سازمان ملل متحد بیسکویت های تاریخ مصرف گذشته میان کودکان سوری توزیع کرد

به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه خبری شبکه روسیا الیوم ، یعقوب حلو هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل متحد در سوریه از مقام های سوری خواست به نیروهای سازمان ملل برای بررسی اوضاع ، اجازه ورود بدهند واقدام های لازم را برای ورود فوری تیم های پزشکی بین المللی به مناطقی که این بیسکویت های توزیع شده است ، انجام بدهند.
وی در ادامه با بیان اینکه استفاده از این بیسکویت ها سلامت کودکان را به خطر نمی اندازد ، افزود: به زودی تمام بیسکویت های استفاده نشده جمع آوری خواهد شد.
وی علت این حادثه را اشتباه در بارگیری محموله کمک های بشر دوستانه اعلام کرد.
سازمان ملل متحد روز یک شنبه هفته گذشته اعلام کرد که با هلال احمر سوریه در خصوص ورود 33 کامیون حامل مواد غذایی و دارویی به مناطق کفریا و فوعه در حومه ادلب و مناطق مضایا٬ سرغیا٬ بقین و زبدانی در ریف دمشق به توافق رسیده است.
مناطق کفریا و فوعه در حومه ادلب در ماه های اخیر صحنه درگیری میان ارتش سوریه و گروه های تروریستی بوده است.
هلال احمر سوریه پیشتر نیز با ورود کمک های بشردوستانه به دیگر مناطق این کشور موافقت کرده بود.
گروه های تروریستی داعش و جبهه النصره وابسته به القاعده، با حمایت سران برخی کشورهای منطقه و با بکارگیری تروریست های خارجی بویژه از کشورهای اروپایی، عربی از پنج سال گذشته بخش هایی از خاک سوریه را اشغال کرده اند و مردم این مناطق را قتل عام و یا مجبور به ترک دیار خود می کنند.
سازمان ملل متحد اعلام کرده است امدادگران آن در نیمه اول سال جاری تنها توانسته اند یک درصد از آوارگان سوری را با رساندن کمک های غذایی و 2 درصد از آن ها را با کمک های درمانی و بهداشتی زیر پوشش قرار دهند.
خاورم**9365**2041**

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.