سازمان ملل حمله به نماینده مجلس فلسطین را به شدت محکوم کرد

به گزارش ایرنا، روز شنبه گذشته عناصر ناشناسی در نزدیکی محل سکونت مصطفی برغوثی عضو شورای مرکزی سازمان آزادی بخش فلسطین و یکی از نمایندگان مجلس فلسطین به وی حمله کردند اما در این حمله به برغوثی آسیبی نرسید.
برغوثی به خبرنگاران گفته است، یکی از مهاجمان در پی این حمله به او گفته است که “حالا ببینیم چطور انتفاضه از تو محافظت می کند.»
“نیکولای ملادنوف» نماینده ویژه بان کی مون ومسئول هماهنگی سازمان ملل در مذاکرات صلح فلسطینی روز دوشنبه با صدور بیانیه ای اظهار داشت، صبح دوشنبه در دیدار با برغوثی این حمله را محکوم کرده است.
در این بیانیه آمده است: این گونه اقدامات تنها به نفع آن هایی است که در آرزوی لطمه زدن به بافت اجتماعی و سیاسی سرزمین فلسطین به سر می برند و از مقامات دولت خودگردان فلسطینی خواسته است تا هرچه سریع تر در مورد این “اقدام تروریستی» تحقیقات لازم به عمل آورده و عاملان آن را به مجازات برسانند.
هنوز در مورد ارتباط یا عدم ارتباط عوامل این حمله تروریستی با گردانندگان رژیم صهیونیستی سند و یا مدرکی بدست نیامده است، اما اشاره یکی از مهاجمان به انتفاضه نشان می دهد که ناخرسندی از مقاومت و ایستادگی جوانان فلسطینی در مقابل تهاجمات صهیونیستی در قدس شرقی یکی از دلائلی این یورش تروریستی بوده است.
طبق آمارهای سازمان ملل هجوم نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی به فلسطینیان در مناطق هبرون، قدس شرقی، بیت لحم، جنین و سایر مناطق سرزمین های اشغالی در هفته های اخیر دست کم 50 شهید و بیش یکهزار مجروح بجای گذاشته است.
دبیرکل سازمان ملل در باز گشت از سفر هفته گذشته خود به این مناطق به خبرنگاران گفت که در این دیدارها با رهبران اردن، فلسطین و نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت وگو های طولانی داشته و به آن ها هشدار داده است که هنوز فرصت برای فاصله گرفتن از پرتگاه سقوط کامل برای آن ها وجود دارد.
نماینده بان کی مون نیز دراین بیانیه بار دیگر طرفین را به خویشتنداری از اقدامات خشونت آمیز دعوت کرده و گفته است که تنها در سایه آرامش می توان به برگزاری دوباره مذاکرات صلح به منظور پایان دادن به اشغال سرزمین های فلسطینی امیدوار بود.
اروپام-4-541**1613

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.