سازمان ملل: حقوق بشر در فلسطین اشغالی به بدترین شکل خود از 1948 تاکنون رسیده است

به گزارش ایرنا، “زید راعد الحسین» کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل روز چهارشنبه در دیدار با محمود عباس رئیس دولت خودگردان فلسطین، دلیل اصلی بروز تنش ها در مناطق اشغالی را تداوم 50 ساله اشغال سرزمین های فلسطینیان از سوی رژیم صهیونیستی دانست.
وی دلیل شروع دور تازه خشونت ها در کرانه های باختری و قدس شرقی را برخوردهای تند ماموران امنیتی اسرائیلی با اماکن مقدسه مسلمانان و نگرانی فلسطینیان از احتمال تغییر وضعیت موجود در قدس شرقی بویژه مسجدالاقصی توسط گردانندگان رژیم صهیونیستی دانست.
راعد الحسین با برشمردن موارد متعددی از برخوردهای خشونت آمیز نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی علیه مردم غیرمسلح فلسطینی گفت که این نوع رفتار و برخوردها تاکنون 58 کشته و بیش از 2 هزار و 100 مجروح در میان فلسطینیان برجا گذاشته است.
به گفته وی، بسیاری از این کشته شدگان قربانی خشونت های غیرضروری و افراطی ماموران امنیتی این رژیم در قدس شرقی و همچنین کرانه های باختری و غزه بوده اند.

** ضرورت توقف تخریب خانه های فلسطینیان
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل در ادامه با تصریح اینکه باید هر چه سریعتر به برخوردهای خشونت آمیز نیروهای امنیتی اسرائیل علیه فلسطینیان پایان داده شود، توقف تخریب خانه های فلسطینیان و پایان گرفتن محاصره غزه را خواستار شد.
راعد الحسین بار دیگر تاکید کرد که اشغال سرزمین های فلسطینی در 50 سال گذشته تاکنون، رنج و مشقت غیرقابل وصفی را بر مردم فسطینی تحمیل کرده و دلیل اصلی خشم و نفرت آنان نسبت به این رژیم بوده است و باید هرچه سریع تر پایان یابد.
وی افزود: سرانجام آنچه همواره درمورد آن هشدار داده شده بود اتفاق افتاده و وضعیت حقوق بشر در سرزمین های اشغال شده فلسطینی از جمله قدس شرقی به دلیل ادامه این اشغالگریها و رفتارهای غیرانسانی رژیم اسرائیل به بدترین و بحرانی ترین شکل خود از سال 1948 تاکنون رسیده است.
اروپام-4-541 ** 2023

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.