سازمان عفو بین الملل کشتار فلسطینیان را محکوم کرد

به نوشته پایگاه خبری الیوم السابع، سازمان عفو بین الملل با صدور بیانیه ای اعلام کرد که خشونت و کشتاری که رژیم صهیونیستی در حق فلسطینیان در سرزمین های اشغالی مرتکب می شود، در واقع نقص آشکار توافقات ژنو 4 به شمار می رود.
در این بیانیه آمده است: سازمان عفو بین الملل تحقیقاتی در کرانه باختری و شهر قدس انجام داده است که نشان می دهد حملات نظامیان رژیم صهیونیستی علیه بسیاری از فلسطینیانی که جان خود را در سرزمین های اشغالی از دست داده اند، بدون دلیل و مدرک بوده و این افراد هیچ گونه تهدیدی برای نظامیان این رژیم محسوب نمی شده اند.
در بیانیه این سازمان همچنین آمده است: نیروهای رژیم صهیونیستی رفتار و روش درستی در برخورد با فلسطینیان ندارند و به اقدامات غیر قانونی و تدابیر افراط گرایانه علیه آنها دست می زنند. نظامیان این رژیم با هر فلسطینی که بدون هیچ مدرکی گمان می کنند خطری برایشان محسوب می شود، با خشونت برخورد می کنند.
سازمان عفو بین الملل همچنین اعلام کرد: نیروهای رژیم صهیونیستی سعد محمد یوسف اطرش جوان فلسطینی را روز دوشنبه گذشته در حالی در شهر الخلیل به قتل رساندند که قصد داشت کارت شناسایی خود را از جیب لباسش خارج کند.
شاهدان عینی تاکید کردند که وی هیچگونه اقدام تهدید آمیزی علیه صهیونیست ها انجام نداده بود.
بر اساس آمار وزارت بهداشت فلسطین از آغاز انتفاضه مردم فلسطین تاکنون 64 فلسطینی شهید و دستکم هفت هزار و 200 تن زخمی شده اند.
مرکز اطلاع رسانی فلسطین پیش تر اعلام کرد که در پی تشدید درگیری ها میان صهیونیست ها و فلسطینیان، نظامیان رژیم صهیونیستی از ابتدای ماه اکتبر تاکنون بیش از یک هزار شهروند فلسطینی را در روستاها و شهرهای سرزمین های اشغالی بازداشت کردند.
خاورم**9366**9329** 3404

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.