سازمان تبلیغات اسلامی حق ورود به جریانات سیاسی را ندارد

به گزارش خبرنگار مهر، عصر چهارشنبه حجت الاسلام نصیر نیک نژاد، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران در مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهریار که در فرمانداری شهریار و با حضور جمعی از مسئولان استانی، شهرستانی و منطقه ای برگزار شد، ضمن تسلیت شهادت سرور و سالار شهیدان و۷۲تن از یاران باوفای ایشان، اظهار داشت: تهدیدات و توطئه های بسیاری طراحی شده بود تا حضور پرشور شیعیان را در تاسوعا و عاشورای حسینی امسال کمرنگ کنند.

وی افزود: با حضور باشکوه و کثیر مردم و عاشقان و دلدادگان اهل بیت(ع) و خاندان مطهر ایشان، تمامی دسیسه ها خنثی شد و مراسم سوگواری امام حسین(ع) پر صلابت تر از سال های گذشته در میهن اسلامی و اقصی نقاط جهان رقم خورد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران عنوان کرد: البته در مناطقی همچون عربستان، پاکستان و بنگلادش، حرکت های کوری انجام شد که مصداق بارز فرمایش امام راحل(ره) است که فرمودند ما را بکشید که مردم بیدارتر می شوند.

هزینه هایی که برای تاسوعا و عاشورا می شود چندین برابر بودجه فرهنگی کشور است

نیک نژاد گفت: حرکت عظیم تاسوعا و عاشورا، صد درصد مردمی است و دستگاه های دولتی هیچ نقشی در آن ندارند و نهادهای مسئول تنها تسهیل کننده شرایط هستند.

وی افزود: مقام معظم رهبری بارها تاکید کرده اند که نباید این مراسم جنبه های دولتی به خود گیرد و مجموعه تبلیغات اسلامی نیز همواره عزم خود را بر تحقق این امر خطیر استوار کرده است.

نیک نژاد عنوان کرد: حضور مردم موید دلدادگی و شیفتگی به اهل بیت(ع) است که برای تکریم و تعظیم شعائر دینی و به اهتزاز در آوردن پرچم عدالت خواهی انجام می شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران افزود: میزان هزینه های مراسم تاسوعا و عاشورا، چندین برابر بودجه ها و اعتبارات فرهنگی دستگاه های اداری، اجرایی در سطوح کلان و کشوری است.

وی افزود: این امر موید مردمی بودن این مراسم است و در واقع بیانگر حرکتی طوفنده و شتابنده است که مرکز ثقل آن بر دوش عموم جامعه است.

شیعه هراسی در صدر برنامه استکبار جهانی

نیک نژاد با اشاره به مظلومیت شیعه در اقصی نقاط این کره خاکی گفت: شیعه هراسی از جدی ترین دستور کارهای گروه های الحادی، تکفیری ها و در راس آن استکبار جهانی است.

وی افزود: به شیعه سخت می گیرند اما حرکت، رفتار و منش شیعیان مبتنی بر عقل، منطق، انسانیت و اخلاق است و این تحرکات شومی که به صورت طراحی شده به نام شیعه نوشته می شود، توطئه هایی است که برای بد نام کردن این مذهب تنظیم و عملیاتی می شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران عنوان کرد: بغض و کینه بر شیعیان معطوف به دوران معاصر نیست و از همان صدر اسلام و جریان غدیر وجود داشت و در آینده نیز استمرار خواهد داشت و با ظهور حضرت مهدی(عج) اقدامات ننگین معاندان شیعه، ریشه کن خواهد شد.

سازمان تبلیغات اسلامی حق ورود به جریانات سیاسی را ندارد

نیک نژاد با بیان ضرورت پرهیز از نگاه جناحی و سیاسی در این سازمان، اظهار کرد: اداره تبلیغات اسلامی نهایت تلاش خود را برای هر چه با شکوه تر برگزار شدن انتخابات و مشارکت حداکثری به کار می بندد اما به هیچ عنوان حق ورود به جریانات سیاسی را ندارد.

وی افزود: با هر مسئولی که در مجموعه تبلیغات اسلامی استان تهران امکانات این عرصه را له یا علیه فرد یا کاندیدای خاصی هزینه کند بدون تعارف برخورد خواهد شد.

گروسی گفت: شهرستان های غرب استان تهران از ظرفیت های بی شماری برخوردارند و در شهرستانی همچون شهریار با ۷۰۰ هزار نفر جمعیت، ضرورت استقرار اداره کل تبلیغات اسلامی غرب استان تهران احساس می شود.

نماینده مردم شهریار، ملارد و قدس در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: لزوم استقرار ادارات کل در منطقه مورد اشاره با این جمعیت انبوه که از جمعیت استان هایی همچون سمنان و ایلام نیز بیشتر است، اجتناب ناپذیر به نظر می رسد.

وی افزود: آیین برگزاری مراسم تودیع و معارفه حرکتی اخلاقی و ارزشی است که جای تقدیر دارد.

گروسی عنوان کرد:در بسیاری از امور با مدیریت هوشمندانه می توان موانع و محدودیت ها را برداشت و اگر رشد منفی اقتصادی، مشکلات حوزه صنعت و تولید را برگردن شیطان بزرگ و تحریم ها بیندازیم، برخی بد اخلاقی ها و سوء مدیریت های خودمان را نمی توانیم بر گردن آمریکا و ایادی اش بیندازیم.

نماینده مردم شهریار، ملارد و قدس گفت: امیدواریم چنین رفتارهای اخلاقی قابل تقدیر که به پاسداشت تکریم و تجلیل از زحمات مدیران خدوم در این منطقه برگزار می شود در آینده نیز استمرار یابد.

سعید ناجی فرماندار شهرستان شهریار در پایان این مراسم با تشکر و قدردانی از مدیریت حجت الاسلام حسینعلی رضازاده در مسئولیت ریاست پیشین تبلیغات اسلامی شهرستان شهریار، برای مدیریت جدید این مجموعه آرزوی موفقیت و توفیق روز افزون کرد.

گفتنی است حجت الاسلام صدقعلی جلیل زاده به عنوان رئیس جدید تبلیغات اسلامی شهرستان های شهریار و ملارد معرفی شد.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.