سارقان مسلح طلافروشی شهر ربط سردشت دستگیر شدند

سردار ناصر اصلانی روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگاران افزود: در ساعت 16 روز 29 مهر ماه طی تماسی با سامانه 110 پلیس اعلام شد که سه نفر نقابدار وارد یک طلا فروشی شده و با پتک ششه مغازه را شکسته و طلاهای ویترین مغازه را جمع و با خود بردند.
وی بیان کرد: تماس گیرندگان با پلیس همچنین اعلام کردند که سارقان با اعتراض مردم و صاحب طلافروشی رو به رو شده و در پی آن با شلیک چند تیر هوایی با دو دستگاه موتورسیکلت بدون پلاک از صحنه متواری شدند.
وی اضافه کرد: در پی این رویداد ماموران کلانتری شهر ربط از توابع شهرستان سردشت به سرعت در محل مورد نظر حاضر شده و با بررسی های کارشناسی به علت مشخص نبودن چهره، نتوانستند سارقان را شناسایی کنند.
وی اظهار کرد: ماموران به سرعت ورودی ها و خروجی های شهر ربط و شهرستان سردشت را بستند و بعد از یک ساعت، خط سیر موتور سیکلت سارقان را با همکاری مردم شناسایی کرده و در جستجوی سارقان در جنگل سردشت دو دستگاه موتور سیکلت بدون پلاک را با چند دست لباس مخصوص و چند انگشتر طلا پیدا کردند.
سردار اصلانی گفت: برای شناسایی و دستگیری سارقان دو تیم مجرب آگاهی از شهرستان ارومیه به محل سرقت اعزام شدند که در نهایت به دو نفر زن که از طلا فروشی طلا خریده بودند، مظنون شده و آنها را دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی آذربایجان غربی افزود: ماموران انتظامی با اعتراف زنان دستگیر شده، سه نفر از سارقان را در اطراف شهرستان سردشت شناسایی و دستگیر کردند.
وی اضافه کرد: ماموران آذربایجان غربی با همکاری ماموران استان کردستان نفر چهارم این سرقت نیز در استان کردستان دستگیر و به شهرستان سردشت منتقل کردند.
سردار اصلانی گفت: در پایان این ماجرای سرقت سه نفر سارق مسلح و سه نفر همدست سارقان توسط عوامل انتظامی دستگیر شدند.
وی افزود: از سارقان مقدار یک کیلو گرم طلای سرقت شده و یک قبضه سلاح کلاشینکف کشف و ضبط شد.
وی اضافه کرد: از این سارقان دو دستگاه موتور سیکلت نیز که از شهرستان بانه سرقت کرده بودند، کشف و ضبط شد.
شهرستان سردشت با 111 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی و در نزدیکی مرز عراق واقع شده است.ک3
6009/1905

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.