ساخت بیمارستان هسته ای دربوستان ولایت غیرقانونی است

به گزارش خبرنگار ایرنا رحمت الله حافظی در تذکر پیش از دستور روز سه شنبه و در دویستمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد که برای ساخت این بیمارستان باید طرح جامع آن تهیه و به شورای شهر برای تصویب ارائه شود.
وی گفت: بوستان ها و فضای سبز شهر تهران که رهبر معظم انقلاب اسلامی بر حفظ آن تاکید دارد نباید مورد تصرف عدوانی قرار گیرد.
حافظی افزود: برای احداث بیمارستان و مراکز مشابهه آن باید از اراضی ذخیره توسعه شهری که در اختیار دولت و شهرداری است استفاده کرد.
رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت: هزینه احداث هر تخت برای این بیمارستان چهار هزار میلیون ریال و هزینه هر تخت خدمات ویژه دو برابر این رقم است.
براساس این گزارش تذکر این عضو شورای شهر تهران با پاسخ برخی از اعضای شورای شهر تهران روبرو شد.
احمد دنیا مالی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در این خصوص گفت: این بیمارستان قرار بود در منطقه دو ساخته شود اما با تدبیر شهرداری و با هدف افزایش سرانه های درمان و بهداشت در بوستان ولایت در جنوب شهر تهران ساخته می شود.
وی تاکید کرد قرار نیست شهرداری برای این بیمارستان هزینه ای پرداخت کند.
اسماعیل دوستی یکی دیگر از اعضای شورای شهر تهران که با سخنان حافظی به شدت مخالف بود گفت: حافظی در سخنان خود از تصرف عدوانی استفاده کرده که این حرف نادرست است.
وی افزود: باید از وزیر بهداشت، درمان و آمورش پزشکی و رئیس سازمان انرژی اتمی و شهردار تهران برای احداث این بیمارستان قدردانی کرد.
دوستی، ساخت بیمارستان را ریسک بزرگی عنوان کرد و تصریح کرد: در شرایطی که پروژه ها در کشور مشکل مالی دارند ساخت یک بیمارستان هزار تخت خوابی جای قدردانی دارد.
سخنان حافظی در این جلسه به مذاق محمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران خوش نیامد و قصد ارائه پاسخ به حافظی را داشت اما هیات رئیسه شورای شهر به وی فرصت پاسخ نداد سالاری نیز با ایجاد فضای ناآرام و برخاستن از جای خود و با صدای بلند نسبت به سخنان حافظی و اقدام هیات رئیسه اعتراض کرد.
این موضوع دقایقی شورای شهر تهران را با تنش روبرو کرد.
تهرام/7244/7364/1831

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.