زمین لزره افغانستان بخش هایی از هندوستان را لرزاند

موسسه زلزله نگاری آمریکا ساعتی پیش در گزارشی اعلام کرد که زلزله ای به بزرگی 7.6 درجه (هفت و ششم دهم) در مقیاس امواج درونی زمین – ریشتر – منطقه ای در شمال شرق افغانستان را لرزاند و در بخش های وسیعی از کشورهای هندوستان، پاکستان و تاجیکستان نیز احساس شد.
این زلزله در 82 کیلومتری جنوب شرقی فیض آباد در منطقه ای بیابانی در رشته کوه های “هندوکش» و در عمق 196 کیلومتری زمین رخ داده است.
خبرنگار ایرنا در دهلی نو گزارش داد که زمین لرزه افغانستان حدود ساعت 14 و 45 دقیقه به وقت محلی برای مدت بیش از یک دقیقه در مناطق وسیعی از هندوستان نیز احساس شد و باعث وحشت مردم و حضور آنها در خیابان ها شد.
“نارندرا مودی» نخست وزیر هند بلافاصله پس از رخداد این زمین لرزه در صفحه شخصی پایگاه اجتماعی خود آمادگی کشورش را برای کمک به مردم زلزله زده در کشورهای پاکستان و افغانستان اعلام کرد.
تاکنون گزارشی از خسارات این زمین لرزه در هند منتشر نشده است .
مرکز لرزه نگاری آمریکا، عمق این زمین لرزه نیز 196 کیلومتر زمین اعلام کرد.
“تایمز او ایندیا» نیز دقایقی پیش در گزارشی اعلام کرد در اثر این زمین لرزه تاکنون هفت نفر در پاکستان جان خود را از دست داده اند.
احتمال افزایش شمار قربانیان این زمین لرزه در کشورهای مختلف منطقه وجود دارد.
آساق*264 *1600**1545

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.