رییس پلیس راهور تهران آبگرفتگی و لغزندگی معابر را عامل بروز ترافیک سنگین پایتخت عنوان کرد

سردار تیمور حسینی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه شب گذشته و صبح امروز شاهد بروز ترافیک سنگین در بیشتر معابر اصلی و بزرگراهی تهران بودیم، افزود: بارندگی موجب آبگرفتگی برخی از معابر اصلی و بزرگراهی و در نتیجه ایجاد حجم بالای ترافیک در بیشتر نقاط تهران شد.
وی با بیان اینکه مسیر شمال به جنوب بزرگراه مدرس(ورودی صدر شرق) از جمله محورهای پرترافیک شب گذشته تهران بود گفت: این مسیر حوالی ساعت 19 روز گذشته دچار آبگرفتگی شد که همین امر موجب ایجاد ترافیکی سنگین و پرحجم در این بزرگراه به عنوان یکی از معابر اصلی پایتخت شده بود.
سردار حسینی تصریح کرد: برغم اعلام موضوع به شهرداری تهران، تاخیر بیش از حد عوامل شهرداری برای رفع مشکل آبگرفتگی منجر به ایجاد ترافیکی سنگین و پرحجم دراین مسیر و همچنین معابر ورودی به این بزرگراه شد.
رییس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به اینکه این نقطه از بزرگراه مدرس و برخی دیگر از معابر اصلی و بزرگراهی شهر تهران هنگام بارندگی به طور سریالی و همیشگی دچار آبگرفتگی می شود، تصریح کرد: تاخیر عوامل شهرداری تهران در شناسایی این نقاط و اقدام پیشگیرانه برای جلوگیری از بروز مشکل، جای سئوال دارد.
سردار حسینی به حضور برنامه ریزی شده و گسترده عوامل پلیس راهور در معابر اصلی و بزرگراهی پایتخت در شب گذشته و صبح امروز اشاره کرد و گفت: این حضور نقش موثری در کاهش بار ترافیکی و همچنین تسهیل تردد خودروها در زمان اوج سفرهای درون شهری شامگاهی و صبحگاهی پایتخت داشت.
به گفته وی، نیروهای پلیس راهور تهران بزرگ شب گذشته برغم بارش شدید باران وظیفه خود برای نظم بخشی به ترددها و همچنین تخلیه بار ترافیکی معابر شهری را به خوبی انجام دادند.
سردار حسینی افزود: صبح امروز نیز بارش برف و باران در تهران به ویژه مناطق شمالی شهر منجر به افزایش حجم ترافیک صبحگاهی پایتخت شد که در صورت تداوم بارش ها عصر امروز نیز شاهد ترافیک پرحجمی در معابر شهری خواهیم بود.
رییس پلیس راهور تهران بزرگ در ادامه با بیان اینکه استفاده از خودروهای شخصی و تک سرنشین برای تردد به ویژه در زمان اوج سفرهای درون شهری موجب افزایش بار ترافیکی خواهد شد، به شهروندان توصیه کرد درچنین شرایطی از ناوگان حمل و نقل عمومی شامل مترو، تاکسی و اتوبوس برای سفرهای درون شهری خود استفاده کنند.
بارش باران طی شب گذشته و صبح امروز منجر به بروز ترافیک سنگین در بسیاری از معابر اصلی و بزرگراهی شهر تهران شد به نحوی که سطح اشغال شده ترافیکی پایتخت دراین مدت بیش از 100 کیلومتر نسبت به روزهای عادی افزایش یافت.
تهرام/281// 1625

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.