رییس اداره کتابخانه های شهرستان ری برنامه های هفته کتاب را تشریح کرد

به گزارش ایرنا از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری، علی اکبر قربانی در نخستین نشست هماهنگی هفته کتاب، برگزاری نمایشگاه کتاب در دو منطقه شهرستان، افتتاح یک کتابخانه روستایی در حسن آباد، برنامه رونمایی و نقد کتاب، مسابقات کتابخوانی و ثبت نام رایگان در کتابخانه های عمومی را از جمله برنامه های هفته کتاب برشمرد.
وی افزود: در هفته کتاب سال گذشته، برنامه های متنوعی در شهرستان ری برگزار شد که مورد تجلیل مسئولان استانی قرار گرفت و امیدوارم امسال نیز برنامه های گسترده و تاثیرگذاری با همکاری سازمان ها و نهاد ها برگزار شود.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری نیز در این نشست با تاکید بر اینکه توسعه فرهنگ مطالعه نباید به یک هفته در کشور اختصاص یابد افزود: سرانه مطالعه در کشور، شرایط مطلوبی ندارد و برای ارتقای فرهنگ کتابخوانی باید یک نهضت فراگیر با مشارکت گسترده تمامی نهاد های مربوطه صورت گیرد.
مهدی ابوالحسنی با اشاره به توسعه تکنولوژی و استفاده گسترده مردم از فضای مجازی یادآور شد: اگر چه تکنولوژی تا حدودی توانسته است به فرهنگ مطالعه کمک کند و دسترسی به منابع مطالعاتی را راحتر و سریعتر نمایند ولی کتابخوانی به سبک سنتی هیچگاه فراموش نخواهد شد و همچنان کارکرد های خود را خواهد داشت.
وی افزود: خدمت در عرصه فرهنگ علاوه بر اجر بالای معنوی، ثمرات گسترده اجتماعی دارد و فرزندان جامعه با رشد یافتن در فضای فرهنگی، آینده فرهنگ و هنر کشور را تامین خواهند کرد.
بیست و سومین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی از 24 آبان به مدت یک هفته در کشور برگزار خواهد شد.ک/1
6139

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.