رژیم صهیونیستی منشا بحران /ثبات منطقه در گرو حل مشکل فلسطین است

به گزارش ایرنا، ‘مانویل سرکیس حساسیان ‘ در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: گروه تروریستی داعش یک مشکل است، اما بدتر از داعش رژیم آپارتاید اسرائیل است که منشا ایجاد ناامنی و بی ثباتی در خاورمیانه است.
وی تصریح کرد: مشکل خاورمیانه صرفا گروه تروریستی داعش و یا بحران سوریه نیست، برای اینکه این ها اتفاقاتی هستند که ظرف مدت چند سال بالاخره برطرف خواهند شد، اما مشکل فلسطین همچنان ادامه خواهد داشت.
سفیر فلسطین خاطر نشان ساخت: اگر می خواهیم مشکلات منطقه را حل کنیم، باید مشکل اصلی را که همان مشکل فلسطین است، مرتفع سازیم.
مانویل حساسیان در پاسخ به این سووال که انتفاضه جدید فلسطینی ها را چگونه ارزیابی می کند، گفت: این چیزی است که از طریق آن جوانان ما نارضایتی شان علیه تحقیر روزانه صورت گرفته توسط اسرائیلی ها، استیصال از روند سازش و ناکامی نسبت به آرمان های ملی شان ابراز می کنند.
وی افزود: زمان بارها ثابت کرده که امید داشتن برای رسیدن به توافق و سرزمین مستقل فلسطینی با رژیم فعلی اسرائیل خیالی دست نیافتنی است. بنابراین باید بدانیم که اولا موج خشونت ها از فلسطین آغاز نشده بلکه واکنشی نسبت به سیاست های جریان راست گرای صهیونیستی بوده که به موجب آن وضعیت مسجدالاقصی تغییر کرد و به اشغالگران اجازه داده شد تا با کشتن، سوزاندن و شکنجه در مصونیت کامل حکومت را به دست بگیرند.
این دیپلمات فلسطینی ادامه داد: همچنین اینکه هیچ کس نمی تواند از خشونت صحبت کند و فلسطینیان را مقصر بداند؛ چون آن ها از اینکه پنجاه سال در اشغال به سر برده و نظاره گر این بودند که غربی ها به ویژه آمریکا از رژیم اسرائیل حمایت کرده و هیچ کاری را برای پایان بخشیدن به اشغالگری ها انجام نمی دهد، خسته شده اند.
مانویل حساسیان افزود: این در حالی است که دول غربی در موضوعات داخلی کشورهای خاورمیانه از ایران گرفته تا فلسطین و دنیای عرب دخالت می کند.
سفیر فلسطین در انگلیس گفت: این رویکرد غیر متوازن [غرب] در مواجهه با بحران منطقه سبب بروز خشم، بی اعتمادی و بیزاری نسبت به دخالت های آن ها شده و وضعیت خاورمیانه به ویژه فلسطین را با خطر مواجه کرده است.
سفیر فلسطین تصریح کرد: تنها راه برای حل بحران فلسطین، خروج صهیونیست ها از سرزمین های فلسطینیان و پایان بخشیدن به اشغالگری ها آنها است.
این دیپلمات فلسطینی در بخش دیگری از این گفت وگو ضمن استقبال از نقش جمهوری اسلامی ایران در حمایت از فلسطین و انسجام گروه های فلسطینی، گفت: هرکس که به ارزش های اسلامی ازجمله حقوق بشر، عدالت اجتماعی و کرامت انسانی اعتقاد داشته باشد در این اردوگاه خواهد بود.
اروپام**3**ن**1552

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.