روزنامه کیهان: تعهد آمریکا به قوانین بین المللی خنده دار است

به گزارش ایرنا، در بخشی از این خبر آمده است:
روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در گزارشی تصریح کرد که پایبندی آمریکا به تعهدات بین المللی خنده دار است.
روزنامه واشنگتن پست در گزارشی نوشت: پایبندی آمریکا به تعهدات و قوانین بین المللی در مورد ایران خنده دار است و چندان امیدوار کننده نیست.
در ادامه گزارش آمده است: در صورت عدم اجرای قوانین از سوی آمریکا، هیچ الزام قطعی و موثری که ایران را به حق خود برساند، وجود ندارد.
به گزارش فارس، واشنگتن پست تصریح کرد: در صورتی که ایران به سازمان تجارت جهانی (WTO) بپیوندد، اعمال محدودیت علیه ایران از سوی آمریکا نقض قوانین این سازمان است اما واشنگتن ابزارهای جایگزینی برای این کار در اختیار دارد همانطور که در مورد کشورهای دیگر به اجرا گذاشته است.
این روزنامه آمریکایی در ادامه نوشت: از طرفی برخی می گویند، این اقدام برای اقتصاد ایران که تولیدکنندگان آن با مشکلات عدیده ای مواجه هستند و هزینه تولید کالا و خدمات در آن بسیار گران تمام می شود، چندان به سود نیست.
واشنگتن پست تاکید کرد: کمر تولیدکنندگان ایرانی در صورت ادامه روند کنونی در رقابت با کالاها و خدمات شرکت های خارجی که با هزینه تولید کمتر و حمایت بیشتر از سوی دولت هایشان مواجه اند، قطعا خواهد شکست.
براساس قوانین سازمان تجارت جهانی، کشورهای عضو نمی توانند تعرفه های سنگین بر کالاهای وارداتی از کشورهای دیگر وضع کنند تا تجارت میان کشورها تسهیل شود.
گزارش واشنگتن پست در حالی است که پیش از این نیز گزارش ها و مستندات متعددی از عهدشکنی و خلف وعده آمریکا در تعهدات بین المللی توسط رسانه های مختلف منتشر شده است.
این روزنامه وقوع زلزله کشورهای افغانستان، پاکستان و هند را با تیتر بیش از 1000 کشته و زخمی، آمار اولیه زلزله7ر7ریشتری افغانستان، پاکستان و هند به عنوان عکس نخست خود برگزیده است.
در بخشی از خبر مربوط به این عکس آمده است:
مقامات پاکستانی شدت این زلزله را 1ر8 ریشتر اعلام کرده اند اما مرکز لرزه نگاری در سوئیس کانون این زلزله را در اعماق 265 کیلومتری زمین، قدرت آن را 7/7 ریشتر و مرکز آنرا کابل اعلام کرده است.
زلزله ای به شدت 7ر7 ریشتر بخش های بزرگی از هند، پاکستان و افغانستان را به لرزه درآورد.
این زلزله بخش هایی از ایالت پنجاب، خیبر پختونخواه و کشمیر را به لرزه درآورد و تا یک دقیقه ادامه داشت. تکان های این زلزله مهیب در شهرهای لاهور، پیشاور، اسلام آباد، راولپندی، ملاکند، مری، ابیت آباد، مظفرگر، رحیم یارخان، سوات، تله گنگ، میانوالی، خیرپور، کویته و سرگودا احساس شد.
بنا به گزارش های رسیده این زمین لرزه علاوه بر تاجیکستان، ازبکستان و قرقیزستان را نیز لرزاند.
در ستون یادداشت روز روزنامه کیهان که به قلم “محمد ایمانی» به رشته تحریر در آمده است انتقاد از با تیتر “دولت از کجا ضربه می خورد؟» به عنوان موضوع این یادداشت انتخاب شده است.
در بخشی از این یادداشت آمده است:
دولت در موقعیت متناقضی قرار گرفته است. اصالتاً باید کانون صیانت از منافع ملی و خط مقدم دفاع باشد و در عین حال یکی از مراکز اصلی در حوزه آسیب پذیری و نفوذ تلقی می شود. میان آنچه دولت باید باشد با آنچه هست فاصله هایی دیده می شود که طبیعتاً به خاستگاه، چیدمان و ترکیب، ظرفیت و قابلیت دولت و میزان ژرف اندیشی و اعتماد به نفس و استقلال فکری و انسجام و اهتمام آن باز می گردد. توقعاتی از هر دولت از جمله دولت یازدهم وجود دارد که متأسفانه برخی واقعیت ها، برآورده شدن آن انتظارات را به چالش می کشد. به عنوان مثال وقتی می شنویم فلان مدعی اصلاح طلبی (عضو شورای شهر اول تهران) دولت را “رحم اجاره ای اصلاح طلبان» می نامد یا آن دیگری (وزیر کشور دولت اصلاحات) از آقای روحانی به عنوان “کاتالیزور» اصلاحات یاد می کند و یا طیفی از این آدم ها با صراحت می گویند “دولت فاقد گفتمان و عقبه مستقل اجتماعی است و هر چه از گفتمان و پایگاه اجتماعی دارد مدیون ماست»، اما در مقابل این جریان پردازش افکار عمومی چیزی جز انفعال و سکوت و تسلیم دیده نمی شود، آن گاه این سؤال پیش می آید که برخی اجزای دولت چه قدر خود را مستقل و محترم و دارای عزت می شناسند تا بتوانند در قواره های عزت و شخصیت ملی ظاهر شوند؟
این روزنامه در ستون اخبار ویژه اظهارات سخنگوی وزارت خارجه امریکا با تیتر “به خاطر برجام درباره دیگر مسائل ایران سکوت نمی کنیم» را موضوع این ستون قرار داده است.
در بخشی از خبر مربوط به این ستون آمده است:
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: پیشبرد توافق هسته ای با ایران به معنی سکوت آمریکا در قبال مسائل دیگر نیست و ما به ابراز نگرانی در مورد مسائل دیگر از جمله نقض حقوق بشر در داخل ایران ادامه خواهیم داد.
به گزارش تلویزیون صدای آمریکا نشست سالیانه شورای ملی ایرانیان آمریکا – نایاک – روز یکشنبه در واشنگتن برگزار شد.
“آلن ایر» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این نشست در مورد توافق هسته ای با ایران و نیز ارتباط روابط آینده آمریکا با این کشور سخنرانی کرد و گفت: آمریکا مایل است با همه کشورها روابط دوستی داشته باشد ولی با همه آشنایی اش با مسائل ایران نمی توانم پیش بینی کنم روابط آمریکا و ایران به چه سمتی حرکت می کند.
وی تاکید کرد: پیشبرد توافق هسته ای با ایران بدان معنا نیست که آمریکا درباره مسائل دیگر ساکت خواهد ماند. ما به ابراز نگرانی در مورد نقض حقوق بشر در داخل ایران، درمورد طبیعت بی ثبات سازی اقدامات ایران در منطقه از جمله حمایت ایران از “حماس» و “حزب الله» و تنش های فرقه ای و همچنین نگرانی ما در مورد بازداشت شهروندان آمریکایی در ایران ادامه خواهیم داد.
دستگیری شاهزاده سعودی با 2 تن مواد مخدر،اکبر ترکان: 4 وزیر منتقد دولت رانت خوار و مفت خور بودند!،دعوت آل سعود از آدمکش های حرفه ای بلک واتر،سردار دهقان از 16 دستاورد جدید دفاعی رونمایی کرد و شیعیان عربستان: اعدام آیت الله نمر اعلان جنگ استدیگر عناوین خبری روزنامه کیهان به شمار می روند.
شبس**1708**1613

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.