روزنامه های ترکیه: انتخابات اول نوامبر، مهمترین انتخابات در تاریخ این کشور

به گزارش ایرنا، انتخابات پارلمانی زودهنگام ترکیه قرار است ساعت 8 صبح فردا ( اول نوامبر ) در سراسر این کشور آغاز شود و برای برتری در این انتخابات، احزاب مختلف این کشور از روزهای گذشته تبلیغات گسترده ای را آغاز کرده اند که تا ساعت 6 بعد از ظهر امروز ادامه خواهد داشت.
هفتم ژوئن امسال انتخابات مشابهی برگزار شده بود که هیچ کدام از احزاب، به حد نصاب ایجاد دولت نرسیدند و دولت ائتلافی نیز شکل نگرفت و انتخابات زودرس شکل گرفت که موعد آن، اول نوامبر (فردا) انتخاب شد.
روزنامه های ترکیه ای امروز نگاه گسترده ای به انتخابات فردا داشتند و آخرین تحرکات انتخاباتی را پوشش دادند.
روزنامه “ترکیه» در این خصوص با اشاره به حضور احمد داووداوغلو نخست وزیر ترکیه در شهر قونیه از قول وی نوشت: این انتخابات، همه پرسی سرنوشت ترکیه است.
روزنامه صباح نیز به صحبت های رجب طیب اردوغان رییس جمهوری این کشور در یک نشست پرداخت و این تیتر را برای خود انتخاب کرد: انتخابات اول نوامبر، انتخابات ثبات در ترکیه است.
روزنامه حریت در کنار پوشش دیگر تحرکات انتخاباتی، سخنان کمال قلیچ دار اوغلو در جمع طرفداران حزب CHP (حزب جمهوری خلق) در ازمیر را یکی از تیترهای خود قرار داده و از قول وی به عنوان رهبر این حزب آورده است: اول نوامبر، زمان سقوط سلطنت در ترکیه است.
روزنامه آناتولی نیز با اشاره به لزوم توجه به پیروزی ترکیه در انتخابات فردا، تیتر کرده است: نتیجه هرچه باشد، ترکیه باید پیروز شود.
روزنامه اوداک (تمرکز) نیز تیتر نخست خود را این چنین انتخاب کرده است: به سوی صندوق بشتابید.
روزنامه وحدت نیز در روز پیش از انتخابات به سخنرانی احمد داووداوغلو نخست وزیر ترکیه اشاره کرده و آورده است: از خواسته هایمان عقب نمی نشینیم.
روزنانه وطن نیز ضمن انتخاب تیتر “یک رای هم بسیار مهم است» به صحبت های کمال قلیچ داراوغلو رهبر حزب جمهوری خلق و دولت باغچه لی رهبر حزب حرکت ملی ترکیه پرداخته است.
روزنامه “طرف» تیتری بسیار جنجالی زده و امروز را آخرین روز سلطنت در ترکیه نام گذاشته که این را از صحبت های قلیچ دار اوغلو گرفته است.
روزنامه گونش نیز تیتر نخست خود را به صحبت های داووداوغلو در قونیه اختصاص داده و این تیتر را زده است: تا قیامت برادریم.
روزنامه استار نیز تیتری میانه رو انتخاب کرده و با نگاهی ملی آورده است: به آینده ترکیه رای می دهیم.
دیگر روزنامه های ترکیه نیز با نگاهی ملی و یا جناحی انتخابات فردا را مورد توجه خود قرار داده اند.
نکته حائز اهمیت در این است که بسیاری از روزنامه های امروز در کنار توجه به انتخابات، موضوع کشته شدن پناهندگان سوری را در راه رسیدن به یونان نیز مورد توجه قرار داده اند.
از جمله بهترین تیترهایی که برای این مورد زده شده، می توان به تیتر و عکس زیبای روزنامه وطن اشاره کرد که عبارت “تاجران مرگ» را انتخاب کرده است.

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.